Maakonna noorsootöö aasta tegijad valitud ja tänatud (1)

Maakonna noorsootöö aasta tegijad valitud ja tänatud

SUURE SÜDAMEGA MEES: Aasta silmapaistvaim noorsootöötaja Arnek Grubnik on Muhu noorte heaks palju teinud. Grubnikut õnnitleb maavanem Kaido Kaasik. Foto: Irina Mägi

Eile selgusid Kuressaare linnateatris Saare maakonna aasta silmapaistvaim tegija, tegu ja koostöö noorsootöö valdkonnas.

Kuue ettevõtmise seast kuulutati tänavuseks aasta teoks Kuressaare ametikooli projekt “Kõigile õppuritele huvitegevus Kuressaare ametikoolis”, mille eestvedaja on Ave Paaskivi. Ettevõtmise eesmärk oli turgutada noorte ettevõtlikkust ja äratada huvi näiteks tehnika, infotehnoloogia ja toiduvalmistamise vastu, tutvustada seeläbi kutseõppe võimalusi ja suurendada nende noorte arvu, kes otsustavad tulevikus kutseõppe kasuks. Huviringides võisid osaleda õpilased nii maalt kui ka linnast, nii maakonna äärealadel elavad kui ka majanduslikult vähekindlustatud noored. Huvitegevusest sai kahe aasta jooksul osa 775 õpilast.

Seitsme kandidaadi seast nimetati tänavuse aasta silmapaistvaimaks noorsootöötajaks aga Muhu noortekeskuse juhataja Arnek Grubnik.

“Viie aastaga on ta viinud Muhu valla noorsootöö uuele tasemele, noortele pakutav tegevus on mitmekülgne ja ainulaadne,” tutvustati kohalviibinuile Arnek Grubnikut, kes on andnud suure panuse Muhu uue noortekeskuse ehitamiseks. “Just koostöö on see, mis teda iseloomustab. Ta on suure südamega mees, kes lähtub oma töös noorte soovidest ning on kinkinud rohkem aega ja hinge noorsootöö arendamisele, kui seda julgevad teha paljud teised.”

Kuue väljapakutu seast nimetati aasta koostööks Saaremaa bändikool, mille algataja on Kärla endine vallavanem Villi Pihl. Maakonna tasandil tehtava jätkusuutliku koostöö eesmärk on luua 6–15-aastastele lastele võimalus sisukalt aega veeta ja õppida erinevaid pille mängima. Erinevalt muusikakoolist ei ole rõhk noodiõppel – pilli mängima ja bändi tegema õpitakse kuulmise järgi.

Sellest, mida bändikooli noored muusikud õppinud on, said tunnustusüritusel viibinud osa väikesel kontserdil, mille avaloona kõlas laul “Saatanlik naine”.

“Kõige olulisem on bändikooli tegemise juures emotsioon ja tahtmine,” tsiteeris bändikooli eestvedaja, Kärla vallavanem Tiina Luks juhendaja Marika Aarnise sõnu.

Tunnustusürituse korraldaja, Saare maavalitsuse noorsoonõuniku Inga Teäri sõnul aasta koolitaja tiitlile seekord ühtki kandidaati ei esitatud.

Noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamise eesmärk oli tõsta esile valdkonda panustanud ja seda edendanud inimesi ja organisatsioone, tähtsamaid ja silmapaistvamaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Kõik eilsel üritusel tunnustuse pälvinud on esitatud ka vabariikliku tunnustuse saamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 040 korda, sh täna 1)