Rahvamuusikapäeval õpiti ja lustiti usinalt

Saare maakonna rahvapillimängijad käivad oma kokkusaamistel juba seitsmendat hooaega. Enne seda tulid kapellid ja muud pillipundid omasuguseid uudistama koos memme-taadi rühmadega. Aja jooksul sai aga kumbagi seltskonda rohkem ja niimoodi alates 2006. aastast oma päeva peetaksegi.

Ju andis sellele iseseisvaks kasvamisele hoogu ka “Lustikummut”, see külapillimeeste kokkusaamine meelitas ju pilli sülle võtma ja rahva ette astuma ka tagasihoidlikumaid. Mingil seletamatul põhjusel on rahvapillimuusika praegu kõige populaarsem Ida-Saaremaal – ilmselt tänu hakkajatele juhendajatele.

Selleaastane Saare maakonna rahvamuusikapäev sisaldas koolitust, teemaks ikka suvine suur pillipidu koos laulu- ja tantsupeoga Tallinnas, ja kontserti. Koolituse viis läbi rahvapillimentor Juhan Uppin – rohkem tuntakse seda Viljandi kultuuriakadeemia lõpetanud noormeest mõnusa lõõtsamehena küll Tuulelõõtsutajatest, küll soolomängijana. Sellel pillipeol on tal aga täita juhi austav ülesanne. Mentori parem käsi oli meie oma Õie Pärtel, kes pillipäeval osales lausa kolme seltskonnaga: Orissaare Kannelnaised, Orissaare muusikakooli kandleansambel ja Valjala kandlekoor.

Igihaljas Vello Tikerpalu oli Muhust kohale toonud oma Kiääksu ja esindatud olid ka sõrulased – pärimusmuusika töötlustega tuntust kogunud Küi. Nii nad õppisid – esialgu pillirühmad omaette ja siis ühendorkestrina – järgmise suve “Mustjala madalat”. Tundus, et sai selgemaks küll.

Kontserdi ajaks jõudsid kohale ka üksikmängijad ning nii Mait Siimer, Raimo Kald kui ka Mihkel Mereäär esitasid oma lemmiklugusid.

Tükk maad tööd tehtud, kohvi ja pirukaga keha kinnitatud ja kontserdil üles astutud, oligi aeg käes tagasi kodukanti sõitma hakata. Mõnus oli koos olla ja suvise peo mõtteid mõlgutada, sellele jõudmiseks tuleb aga veel kõvasti vaeva näha.

Maire Sillavee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)