Kaie Lepp: Incapi koondamine tuli kehval ajal (12)

Kaie Lepp Incapi koondamine tuli kehval ajal

SAMA SEIS: Töötukassa Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepa sõnul on maakonnas praegu töötuid sama palju kui 2011. aasta septembri lõpul – 804 inimest. Seega pole drastilist tõusu ega langust olnud. Foto: Sander Ilvest

Töötukassa Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepp teab, et vastu talve koondamine pole koondatavatele kerge. Talvel uut tööd leida pole teps mitte nii lihtne kui suvel. Samas, kes otsib, see leiab, ja kui mitte kõik, siis loodetavasti suurem osa neist leiab töötuna arvele võtmise asemel siiski uue töö.

Milline on praegu olukord Saare maakonnas töö ja selle puudumisega?

Praegu on meil registreeritud 804 töötut, see on 4,8 protsenti tööjõust. Eestis on see protsent 5,0, seega oleme Eesti keskmised. Valgas on näiteks 9% ja Viljandis 3,3%. Septembri lõpus oli meil töötuid üle 670, tänaseks on 804. Oktoobri jooksul ja novembri algusega on seega inimesi juurde tulnud ja registreeritud töötute arv suurenenud.

Kui tegin tagasivaadet pikemalt, siis tänane seis on täpselt sama, mis 2011. aasta septembri lõpul, ning seega ei saa öelda, et töötute hulk oleks katastroofiliselt kasvanud või suuresti vähenenud. Seis on suhteliselt stabiilne.
Kui Incapi koondamisest rääkida, siis andsime inimestele töömessil võimaluse valida kuupäev ja kellaaeg, millal nad saavad end töötuna registreerima tulla. Vältimaks ummikuid ja elavas järjekorras ootamist, närvikulu. Tean, et 60 inimest vabanevad detsembri algul ja neist 20 on valinud endale sobiva aja töötuks registreerimiseks. On ju inimestel nn ooteaeg, mil nad ei saa töötuskindlustushüvitist, vaid koondamistasu. Nad ise tegid otsuse, et koondamistasu saamise ajal ei ole mõtet end arvele võtta. Tulevad veidi hiljem, sest nad saavad oma raha nii ehk teisiti kätte. Võtavad järelemõtlemisaja. Seega on praegu 20 inimest, kes tulevad kohe Incapist töötuks.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 056 korda, sh täna 1)