Kasutatud teleri koht on jäätmejaamas (2)

Suvi on selleks korraks läbi saanud. Kahjuks on mõned Kuressaare linna kodanikud leidnud nutika võimaluse pikkade sügisõhtute pimeduses sokutada oma olmejäätmed Põduste luhale, selmet need jäätmekäitlusse vedada.

Endise sõjaväeosa tagune ala oli tõesti aastaid koht, kuhu linlased oma prahi vedasid. Kuid tegemist ei ole ju enam õhutõrjegarnisoniga. Nüüd on Põduste luht Natura ala. Ja endise sõjaväeosa territooriumi on korduvalt korrastatud nii linna kui ka EL-i raha eest. Seega on mõistetav linna-
ametnike palve võimalikest reostajatest neile teada anda. Selge on see, et sodi koristamiseks võetakse raha linnavalitsuse kassast. Ning selle asemel, et luhalt sodi koristada, saaksid heakorratöötajad näiteks pargis lehti riisuda.

Loomulikult võiks linnavalitsus korraldada rohkem kampaaniaid, mille käigus saaksid linnakodanikud kogunenud prügi ära anda tasuta või soodsama hinnaga. Kuid eelkõige vajaks Põduste luht ise korrastamist. Niidetud muruga platsile prügikotte tavaliselt ei poetata. Siis ei oleks aga enam tegemist ju Natura alaga. Seega – nokk kinni, saba lahti! Paraku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 320 korda, sh täna 1)