Toomas Takkis valiti linnavolikogu esimeheks (FOTOD JA VIDEO) (16)

Vaatamata Kuressaares opositsiooni jäänud Reformierakonna viimaste nädalate aktiivsetele vestlustele SDE ja IRL-i nimekirjas volikogusse valitutega, hääletasid viimased üksmeelselt volikogu esimeheks Toomas Takkise. 

Volikogu esimeheks esitati kaks kandidaati: Hannes Hanso poolt Toomas Takkis ja Mati Mäetalu poolt Ly Kallas. Valimiste tulemus 13 : 8 Takkise kasuks näitas, et koalitsioon hääletas üksmeelselt oma kandidaadi poolt. Ainsa keskerakondlasena volikokku pääsenud Mart Mäeker eelistas seekord opositsioonikandidaati. Mäeker ise ütles Saarte Häälele, et ta on hääletamisel vaba ja teeb valikuid, mis on tema arvates Kuressaarele kasulikud.

Volikogu aseesimehe valimisel opositsioon oma kandidaati ei esitanud. Argo Kirsi esitatud Piret Sarjas valiti aseesimeheks 14 poolthäälega. Ülejäänud sedelid olid kehtetud.

Toomas Takkis ütles Saarte Häälele, et teda kindlasti huvitab, kuidas saadikud volikogu tööd näevad. Üle-eelmises koosseisus sama ametit pidanud Takkis lausus, et ühe kindla asjana soovivad nad koalitsiooninõukogu töö muuta laiapõhjalisemaks. Takkis näeks oma sõnul heal meelel, et volinikud oleksid aktiivsemad ja räägiksid rohkem kaasa, ka komisjonide tasandil.

Küsimusele, kas ta ei peljanud võimalust, et koalitsioon on opositsiooni tugeva vastutöö tõttu juba lagunenud, vastas Takkis, et otseselt ta seda ei peljanud, kuid valmis pidi olema kõigeks. Tema sõnul näeme me igal pool, kuidas koalitsioone ümber mängitakse, inimesi ära ostetakse või hirmutatakse.

Saarte Hääl vestles opositsiooni mitme esindajaga ka võimalusest võtta vastu kutse linnavalitsuses osaleda. Selle tõenäosus on siiski üsna väike. Põhjuseks toodi, et linnavalitsuses olemine tähendab vastutust koalitsiooni kokku lepitud ja elluviidavate otsuste eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 800 korda, sh täna 1)