Parimaks lasteaialahenduseks on “Põrnikas”

Parimaks lasteaialahenduseks on Põrnikas

PÕRNIKAS: Töö tunnistati esimese koha vääriliseks oma funktsionaalsuse tõttu. Eskiis: Toivo Tammik ja Veiko Vahtrik

Kuressaare Ida-Niidu lasteaia ümberehitamiseks korraldatud arhitektuurikonkursi võitis arhitektibüroo Ansambel oma eskiislahendusega “Põrnikas”.

Linnaarhitekt Hannes Koppeli hinnangul tunnistati arhitektide Toivo Tammiku ja Veiko Vahtriku töö esimese koha vääriliseks oma funktsionaalsuse – sealhulgas lasteaiahoovi toimima paneku ja parkimisprobleemi lahendamise –, ehitusmaksumuse ja ümbruskonnaga sobivuse tõttu.

“Selle töö alusel projekteerima hakates on võimalik rakendada ka teise ja kolmanda koha saanud lahenduse tugevaid jooni,” ütles Koppel.

Konkursi žürii tööd juhtinud abilinnapea Tiina Talvi sõnul oli suur pluss ka see, et laste mänguala õues jääb teisele poole maja, on kinnine ja turvaline.

Võidutöö autorid ise on tähtsaks pidanud seda, et uus lasteaed sobiks ümbritsevasse keskkonda, oleks energiasäästlik, madalate rajamis- ja hoolduskuludega ning vastaks kõikidele tänapäeva nõuetele.

“Vaadates võidutööd, usun, et lasteaia rekonstrueerimine jääb planeeritud rahaliste vahendite piiresse,” ütles abilinnapea Kalle Koov, kelle hinnangul läheb lasteaia ümberehitamine maksma ligi 3,5 miljonit eurot. “Loodame, et selle summa sisse jääb ka projekteerimise maksumus,” lisas Koov.

II preemia töö “Saara” eest kuulub arhitektuuribüroole Järve & Tuulik OÜ ning arhitekt Lea Järve-Eronenile, Erik Joasaarele ja Tiina Tuulikule.

III koha vääriliseks peeti Innopolis Insenerid OÜ ning arhitektide Arden Arrovali ja Joonas Sarapuu lahendust märgusõnaga “Möö”.

Tempt OÜ, Projekt Kuubis OÜ, arhitekt Armin Valter saavad aga ergutuspreemia töö “Alice Imedemaal” eest.

Ida-Niidu lasteaia direktori Helin Vinteri hinnangul oli konkursitöödes põnevust ja värskust. Direktori sõnul kuulub konkursi võitnud “Põrnikas” tema kahe lemmiku hulka. “Loodame, et see, mis paberil, meie jaoks peagi reaalsuseks saab,” sõnas Vinter.

Kalle Koov avaldas lootust, et kui kõik läheb kavakohaselt, saab kevadel läbi viia ehitushanke ja ehitustöö ise hakkab pihta suvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 901 korda, sh täna 1)