Kaotaja ei jäta jonni (9)

Kuressaare Hoolekande juhi valimise kadalipu võiks kirjutada mõne õpiku poliittehnoloogia peatükki kui hoiatava näite, kuidas asju mingil juhul ajada ei tohi. See on ehe näide sellest, kuidas uhkus ajab upakile ja iga hinnaga jonni ajamine lõpeb kaotusega. Tuleb ju ka Kuressaares võimu kaotanud Reformierakonna poliitikutel tunnistada, et hoolekandeasutuste juhi küsimus osutus valimistel oluliseks kaalukeeleks.

Meenutame, millest asjad alguse said. Kevadel valis SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu Tiia Tammsalu asemel päevakeskuse juhatajaks Piret Sarjase. Reformierakonnale see ei meeldinud ja konkursi tulemus protestiti vormiliste rikkumiste ettekäändel. Paraku ei õnnestunud isegi siis olukorda muuta ja tundus, et õigus ja õiglus pääsevad võidule. Siis haarasid Reformierakonna niiditõmbajad aga õlekõrrest ja võtsid kampa Keskerakonna. Opositsiooni abiga muudeti nõukogus jõuvahekordi ja Piret Sarjase aus konkursivõit augustis sai tühistatud.

Ka pärast Sarjase pöördumist advokaadi poole ja kohtuga ähvardamist ei andnud nõukogu enamus järele. Ja ka pärast valimistel lüüasaamist mitte – eile otsustati sama häältevahekorraga, et Tammsalu jätkab oma ametis. Kas siinkohal kehtib vanasõna “paremp kahju kanda kui võitu anda”?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 934 korda, sh täna 1)