Mõistmine ja sallivus (6)

Just nende puudumises kiputakse eestlast ikka süüdistama. Et ei kannata Maarjamaa põlisasukas teistsugust inimest, tähendagu see teistsugune siis nahavärvi või usutunnistust. Aina enam globaliseeruvas maailmas – mille üks osa oleme ka meie siin meretagusel maal – tuleb aga leppida sellega, et kõik ei ole ühesugused. Ehk ei peagi olema?
Tutvustamaks seda, millele peaks tähelepanu pöörama, kui lasteaias käib moslemi mudilane, korraldab moslemist ema Kätlin Hommik-Mrabte Kuressaare Ristiku lasteaias vastava koolituse.

Selge see, et lapsed on erinevad ja kõiki ühe vitsaga lüüa ei saa ning ammu enam pole meie riigi eesmärk vorpida ühesuguseid ja ühtmoodi mõtlevaid kodanikke.

On ju vastavalt põhiseadusele meist igaühel südametunnistuse, usu- ja mõttevabadus. Täiskasvanu enamasti teab, kes ta on ja kuhu kuulub. Kas ta usub Taarat, Allahit või tunnistab Jehoovat.

Kuidas suudab aga lasteaias käiv mudilane leppida näiteks sellega, et vanemate usust tulenevate veendumuste tõttu ei tohi tema süüa oma kaaslastega sama toitu, et jõuluvana ja päkapikud pole tema jaoks või et tema ei peaks oma sõprade sünnipäevi tähistama?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 533 korda, sh täna 1)