Kallaste muhulased on seadnud sihiks rannikualad

Kallaste muhulased on seadnud sihiks rannikualad

RÕÕM SAAVUTATUST: MTÜ Kallaste Rand, Muhu vallavalitsuse, OÜ Monoliit ja külaelanike koostöö on sihile viinud. Kallaste sadama esimese osa valmimisest tunnevad rõõmu ühingu juhatuse liige Mihkel Jürisson (vasakul), tegevkalur Tarmo Korv ja Muhu vallavanem Raido Liitmäe. Foto: Irina Mägi

MTÜ Kallaste Rand on oma peaeesmärgiks seadnud koduküla paadisadama rekonstrueerimise, et luua sobivad kalapüügi tingimused nii kutselistele kui ka hobikaluritele. Sellest annab tunnistust külasadama esimese osa valmimine.

2009. aasta küünlakuu lõpus tulid Kallaste küla mehed Anduvälja tallu kokku, et pidada maha üks tõsine arutelu, mida annab kaunis mereäärses külas kogukonna heaks ühiselt ära teha. Nii nagu ühes mereriigis kohane, võeti peateemana üles kalapüük. Kuigi Väinameres pole kalavarud paarikümne aasta taguste saakidega võrreldavad, tõid mehed peamise probleemina välja korraliku sadama puudumise.

Kohe haarati härjal sarvist. Külaelu edendamiseks loodi mittetulundusühing Kallaste Rand. Esimesel koosolekul jõuti tõdemuseni: kalastamiseks ja merelkäimiseks tuleb luua sobivad tingimused. Peaeesmärgiks võeti vana kalasadama rekonstrueerimine.

Ühing peab oluliseks ka üldsuse teavitamist kohalikust ja kogu Väinamere piirkondlikust kultuurist ja loodusest. Selleks kaasatakse väliseksperte, korrastatakse rannaäärseid alasid, sadamas olevaid hooneid ja ümbruskonnas asuvaid ajaloolisi paiku.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 447 korda, sh täna 1)