Linn lõpetas jahisadama kohvikupidajaga lepingu (8)

2011. aastast Kuressaare jahisadama jahtklubi hoones Jahta kohvikut pidanud osaühing Kuressaare Jahisadama Restoran peab kohvikuruumid linnale täna üle andma.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul öeldi jahtklubi hoone kohvikuruumi üürileping OÜ-le Kuressaare Jahisadama Restoran üles, kuna ettevõtja ei täitnud oma lepingulisi kohustusi. Oktoobri keskpaigaks oli kohvikupidaja linnale ruumide rentimise eest võlgu 3384,67 eurot.

Ruumid ja võtmed peab ettevõtja üle andma 31. oktoobriks ehk tänaseks. “Uus konkurss tehakse tuleval aastal ning arvestusega, et uus tegija jõuaks end turismihooaja alguseks sisse seada,” ütles Kallas.

Jahisadama kohviku esindaja Vallen Luup tõdes, et kohviku aktiivne tegutsemisaeg jahisadamas kestab paremal juhul juunist kuni paar päeva pärast merepäevade lõppu augustis.

Aastaringselt ei saa Jahtat jahisadama hoones lahti hoida, kuna maja on soojustamata. Rendi maksmise kohustus on paraku aga aastaringne.

Ta lisas, et on käinud linnavalitsuses rääkimas renditingimuste ülevaatamisest. “Kuid sealpoolne arvamus oli, et tingimusi saab muuta vaid uue konkursi korraldamisega, ja arusaadavatel põhjustel see nii ka on,” möönis Jahta esindaja.

Vallen Luup rääkis, et tema üks põhjusi kohvikupidamisest loobuda on ka tublide teenindajate ja kokkade defitsiit kõrghooajal. “Samas tänan ma väga neid tublisid inimesi, kes on kolmel suvel Jahtas paar suvekuud kiiret aega edukalt vastu pidanud,” sõnas ta.

Kõige selle juures kripeldab kohviku esindajal endiselt üks küsimus: miks kaotati ära matkaautode parkimisplats Kuressaare jahisadama taga? “Majanduslikus mõttes oleks see olnud suureks abiks kohviku tegutsemisel,” oli Luup veendunud.


Hooajavälisel ajal ongi keeruline

Kuressaare sadama kapten Oskar Jõgi on jahtklubi hoones ära näinud nüüdseks kolm kohvikupidajat. “Ega kohvikupidamisega rikkaks saa, sest hooaeg kestab ju sisuliselt kolm suvekuud, vahel neli,” tõdes Jõgi, lisades, et vahel liigub veidi rahvast veel ka septembris. Temagi teab, et talvel jahtklubihoones kohvikut pidada ei saa, kuna maja on soojustamata.

Sadamakapten on päri, et sadamas pigem ongi üsna keeruline kohvikut majandada. “Kui hooaja lõppedes pole linnaski kohvikutes turiste, kes siis siia külma majja tuleb? Ilus merevaade küll, aga kaua sa külmas lõdised.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 659 korda, sh täna 1)