Villu Veski kaalub lahkumist Kultuurivara juhataja kohalt (12)

Villu Veski kaalub lahkumist Kultuurivara juhataja kohalt

OMAS ELEMENDIS: Villu Veski esinemas tänavusuvisel Juu Jääbil. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare Kultuurivara juhataja Villu Veski ei lükka ümber kuulujutte, mille kohaselt võib ta lähemal ajal oma ameti maha panna.

“Olen augusti keskpaiga seisuga töötanud Kultuurivara juhatajana seitse aastat ja vanarahvatarkus ütleb, et kui oled seitse aastat ühte asja teinud, siis tasub mõelda, kas peaks ehk värskuse mõttes tegevust vahetama,” ütles Villu Veski, kinnitades, et arutas tööandjaga oma lahkumist juhataja ametist suve lõpul, kuid lahkumisavaldust ta esitanud ei ole.

Nüüd on Villu Veski saanud aga elektroonilise kirja, kus öeldakse, et uus koalitsioon on hoopis teistsuguste põhimõtetega ja tõenäoliselt näevad nad kultuurijuhi kohal teistsugust inimest.

Villu Veski sõnul sõltub lahkumisavalduse esitamine siiski eelkõige sellest, millist meelt on kultuuri rolli suhtes uus linnapea. “Ma ei ole uue linnapeaga veel kohtunud ega rääkinud, ma arvan, et peaksin eelkõige linnapeaga mõtteid vahetama,” ütles Veski.

Küsimusele, kas lahkhelide põhjuseks võib olla Villu Veski tegutsemine aktiivse muusikuna, vastas Veski: “Ma ei nimeta siin lahkheli, aga see võib kindlasti olla.”

“See on nagu perekonnas – kui keegi uusi muljeid juurde ei too, siis hakkab lõpuks kõikidel igav. Keegi peab töö juurde ja organisatsiooni uusi muljeid juurde tooma ja mina saan aru, et mina olen see olnud,” rääkis Villu Veski, viidates, et ta ei pea ärakäimise all silmas koolitusi, mida müüakse inimestele selleks, et koolitajatel tööd oleks. “Ma räägin reaalsest elust – millised mahud kultuuri peale pannakse, mis üldse mujal toimub ja mida tehakse,” märkis Veski. “Kuna ma kuulun ka mitmesuguste muusikaorganisatsioonide juhatusse, siis on mul näha laiem pilt,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 513 korda, sh täna 1)