Ratla naised kinkisid loomaaiale kõrvitsaid (1)

Ratla naised kinkisid loomaaiale kõrvitsaid

OOTAVAD ÄRAVEDU: Kõrvitsaid kogunes nii palju, et neid tuli põllult lausa kahe käruga ära vedada, sest ühe peale lihtsalt ei mahtunud. Foto: Kanni Papp

Tallinna loomaaia sõprade seltsi üleskutset järginud Kanni Papp ja Evi Väljaäär Ratla külast annetasid loomaaiale kokku 94 kõrvitsat, pälvides sellega suurima annetaja tiitli.

“Kevadel oli seuke loll juhus, et mul oli tükk tühja maad ja ma ei teadnud, mis sinna panna,” rääkis Kanni Papp, kelle põllul kasvas 70 kõrvitsat. Minia olevat talle siis soovitanud kõrvitsaid maha panna: “viime need sügisel vandudele (elevantidele – toim)!”

Kuna Kannil endal olid vaid mõned seemned, andis naabrinaine talle seemneid juurde ja nii ta need maha pani. “Aga kust ma teadsin, et neid nii palju tuleb,” naeris Kanni.

Ta lisas, et Evi Väljaäärel juhtunud veel selline tore nali, et kui Evi ise haige oli, korjanud mees kõik kõrvitsad loomaaia jaoks ära. “Nii et perele endale ei jäänud ühtegi, pidid enda jaoks kõrvitsaid hoopis tütre käest küsima,” pajatas Kanni.

Kanni ütles ka, et pole kõrvitsate kasvatamiseks midagi erilist teinud. “Ma täitsa imestan seda kasvamist,” sõnas ta, lisades, et ei ole ta neile tilka vett ega väetist andnud. Osa kõrvitsaid oli tema sõnul keskmise suurusega, osa aga päris pirakad.

Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal naeris, et kokkuvõtteks tuli loomaaeda nii palju kõrvitsaid, et vaat et jõud ei käi enam üle. “Eks nad söövad ikka ka, aga ega me ju ise ka iga päev koogelmoogelit taha,” ütles Kaal, kelle sõnul söövad elevandid, piisonid, hobused ja kaamelid kõrvitsaid heameelega.

Kokku laekus üle Eesti loomaaeda 375 kõrvitsat. Laupäeval peetakse kõrvitsate kogumise aktsiooni eestvedaja, Tallinna loomaaia sõprade seltsi eestvedamisel teist aastat järjest kõrvitsapidu, kus loomadele nende meelistoit külastajate silme all kätte jagatakse. Kõrvitsad toimetas loomaaeda kullerfirma DPD.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 492 korda, sh täna 1)