Psoriaasiga saab elada

Psoriaasiga saab elada

RASKEKUJULIST PSORIAASI ESINEB HARVA: Õnneks esineb saarlastel enamasti kergekujulist psoriaasi, ütleb Kuressaare haigla nahaarst Erika Kesküla. Foto: Irina Mägi

Psoriaas ehk soomussammaspool ei ole küll ohtlik nahahaigus, kuid mitteravimise korral see süveneb. Psoriaas on esivanematelt päritud autoimmuunsüsteemi häire – naharakkude liiga kiire jagunemine, mille võib esimest korda vallandada mõni viirus, ravim või stress.

Viiekümnendates eluaastates Sirje ütleb, et tal lõi psoriaas esimest korda välja teismelisena. “Esialgu ei osanud ju keegi arvata, mis haigus see on, muudkui käisin mööda arste,” meenutab edukas ja sarmikas naine, lisades, et on ära proovinud kõikvõimalikud ravid ja meetodid.

“Arvasin, et üks meetod aitab ja järgmiseks päevaks on klaar,” meenutab Sirje, lisades, et nooremas eas ootad ju ikka kiireid tulemusi.

Algul lõi psoriaas välja vaid laiguna juustepiiril ja kõõmataolise valge puruna peas, aastate jooksul on see levinud ka kehale. Mõnel päeval tunneb ta kohe hommikust alates, et täna läheb eriti ägedaks.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 100 korda, sh täna 1)