Piimaühistu juht jäi ka eile valimata

Saaremaa piimaühistu nõukogu jättis eile järjekordselt langetamata otsuse, keda kahest sõelale jäänud kandidaadist piimaühistu tegevjuhi kohal eelistada.

“Mõlemad kandidaadid on nii võrdsed, et ei saanud otsustada,” ütles Saaremaa piimaühistu nõukogu esimees Liilia Eensaar. Salajasel hääletusel jagunesid nõukogu kaheksa liikme hääled mõlema kandidaadi vahel võrdselt, kuid Eensaare sõnul peaks üks kandidaat saama vähemalt 80 protsenti häältest, et tema ametisse määramiseks piimaühistu üldkoosoleku kinnitust küsida. “Kui nõukogu hääled jagunevad kandidaatide vahel peaaegu võrdselt, siis ma ei julge koosoleku ette minna, sest üldkoosolek võib selle kandidatuuri tagasi lükata,” lausus Eensaar.

Piimaühistu juht ütles, et uut konkurssi korraldada praegu plaanis ei ole ja sobiv juht tuleb ikkagi leida kahe kandidaadi hulgast. “Saaremaa on piisavalt väike ja nüüd oleks tarvis natuke kodutööd teha,” rääkis Eensaar. “Las nüüd igaüks mõtleb veel natukene rahulikult järele ja siis saame ehk järgmisel nädalal uuesti kokku.”

Piimaühistu otsib 18 aastat ühistut vedanud Paul Alase asemele uut tegevjuhti, kes peab muu hulgas viima piimaühistu vastavusse tunnustatud tootjarühma nõuetega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 524 korda, sh täna 1)