
KES NEIST ON TULEVANE LINNAPEA? Üks nendest meestest (Meelis Sepp, Mati Mäetalu, Hannes Hanso ja Toomas Takkis) jätkab varju all ka pärast pühapäevaseid valimisi, ülejäänud lükatakse aga vihma kätte. Foto: Sander Ilvest
Kaks päeva enne valimisi esimest ja arvatavasti ka viimast korda ühise laua taha istunud Kuressaare linnapeakandidaadid pidasid Kadi raadio stuudios pooleteisttunnise vestlusvooru, mille lõpuks tunnistasid nad kõik, et muudatusi linn vajab. Iseasi, miks ja milleks neid tehakse.
Toomas Takkis (Isamaa ja Res Publica Liit), Meelis Sepp (Keskerakond), Hannes Hanso (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) ja Mati Mäetalu (Reformierakond) vastasid saatejuht Tõnis Kipperi ja kuulajate küsimustele küll rahumeelselt, kuid mitte ülemäära semulikult. Olgugi et Mati Mäetalu kinnitas, et Reformierakond ei karda opositsiooni kukkuda, ja teised kolm kandidaati ei soostunud nõustuma väitega, et Reformierakonnale tehakse kambakat, püsis stuudios üsna pinev õhkkond. Saade oli pigem IRL-i, SDE ja RE kandidaatide soolo, eeldatav autsaider Meelis Sepp väitlusse eriti ei sekkunud ja tunnistas isegi paar korda, et ei ole linna asjadega väga kursis.
Huvitavaid repliike jätkus siiski terve saate ajaks.
Mati Mäetalu kurtis, et valimiste eel on Reformierakonna praegustelt koalitsioonipartneritelt IRL-ilt ja SDE-lt hakanud küllaga tulema uhkeid ideid. “Kus need ideed enne olid?” küsis Mäetalu.
Hannes Hanso toonitas, et linnas on vaja rohkem diskussioone. Ta lubas volikogus koha sisse võtta ka siis, kui peaks jääma opositsiooni, ja selle diskussiooni siis ka tekitada. Toomas Takkis omakorda märkis, et aruteludesse tuleks kaasata rohkem linnakodanikke.
Nagu ka mõned päevad tagasi linna noortekoguga peetud debatis, ilmnes ka raadiosaates suurim vastandumine Saaremaa omavalitsuste koostöö teemal. Nii Takkis kui ka Hanso tunnistasid vajadust maakondliku koostöö järele, ilmselgelt vihjates, et paraku pidasid Kuressaare linnavõimud paremaks Saaremaa omavalitsuste liidust lahkuda. Mäetalu pareeris neid väiteid tõdemusega, et lahkumine SOL-ist ei tähenda, et Kuressaare ei teeks teiste omavalitsustega koostööd.
Saate lõpuosas esitatud küsimusele, kas Kuressaare vajab muudatusi, vastasid kõik neli kandidaati, et kindlasti vajab. Mati Mäetalu arvates on oluline, miks neid muudatusi tehakse. “Muudatusi ei peaks kindlasti tegema muudatuste endi pärast,” märkis ta. Muutuste poolt olid ka teised kandidaadid, kuid ei avaldanud, millised need muutused peaksid olema. Selge on see, et järgmine Kuressaare linnapea on muutuste pooldaja.
Kolm pikema nimekirjaga erakonda korraldab valimispäeva õhtul ka väikese koosviibimise. IRL seab end sisse Pritsumaja teisel korrusel. Reformierakond viibib traditsiooniliselt Arensburgi hotelli restoranis ja sotsid on oma peopaigaks valinud kuursaali. Vaid Keskerakond ei korralda suuremat pidu.
Valimispeod algavad kella 20 paiku, kui valimisjaoskonnad suletakse ja hakkavad selguma esimesed valimistulemused.
——————————————————————————————————————————————-
takkis on ju varju alt v2ljas juba…huvitav, et m2etalu meelest on ka muudatusi vaja, tal oli neid ju aega teha kyll
eks ta teekski, aga väljatõugatu kaasa käsutab linna rahakotti. Kellel raha, sellel võim.
keskaegsel pinamisviisil – teeme ikka veel natuke siit ja natuke sealt muudatusi. mis siis praegu elul viga on?
huvitav pilt MM-s täna -uus koalitsioon nagu paigas juba – sd ja irl? Ref juba auti arvatud.
Ei tea , kas pensakarid ka reffide neile tehtud peo kõrgest 4-dast kohast lugenud juba?
Ref pole mitte auti arvatud, vaid ref on ennast ise auti mänginud. Nii viletsaid mängijaid ja mängureeglitest kinnipidajaid, kui on refis, annab ikka otsida. Ja tulemus ongi teada, siin pole vaja pühapäevani oodatagi, refid on omadega mülkas, mis mülkas.
õpetajad kooli,põllumehed põllule
Kikas on kogu selle linna kandidaatide nimekirja üks helgemaid päid ja olgu ta kust tahes päritolulult. Suurem osa kohalikke kottpükse on vaid omale sooja kohta otsimas.
Tundub, et siin aetakse segamini Tambet Kikas (nimekirjas) ja Simmo Kikkas (ei ole nimekirjas). Esimene peaks olema saarlane ikka.
Mis vahet seal on, ühed sulelised mõlemad.
Loodetavasti on penskarid homseks suurest peopohmellist ning lubadustesajust toibunud ning nende kaine mõtlemisvõime on tagasi tulnud ning nad homsetal valimistel valivad ükskõik millist erakonda peale reformistide.
Reformikad on ennast nii maha mänginud. Mitte ainult Tallinnas vaid ka Kuressaares. Olen ka eelnevalt siin kommentaariumis öelnud, et kõige suurem kaotaja valimistel on Reformierakond.
See, et täna ajalehes anti otsene vihje, et koalitsiooni moodustab SDE ja IRL. Vot, see on huvitav. Valimas on käidud ja toetan!
Hanso, väga erudeeritud ja tark inimene. Ei ole ennast valimiste eel lolliks teinud,ega jahunud lubadusi auklikest tänavatest ega muust jamast. Ei ole korraldanud oma hääle ostmiseks mingisuguseid pidusid ega trallisi, nagu seda komöödiateater ORAV tegi pensionäridele peo korraldades, neid šampusega jootes,et sapsus peaga hääli saada
HANSO 100% KUI MUUTUSI
Head Kuressaarlased, kes teist ei ole veel valimas käinud, siis tehke seda täna kindlasti ja valige Hansot. Ainult nii saame me kõik koos Kuressaarega edasi liikuda ja stagnatsioonikammitsaist vabaneda.
Selle karbi teravaim ja värvikaim pliiats on kahtlemata Hanso! Edu talle suure arvu häältega!
no neid IRLi koolidirektoreid ja muid IRLi tegelasi, kes kunagi hääletasid alkopiiramise ja kättesaadavuse vähendamise vastu, no aitäh, neid küll ei vali enam iial.
Meie Maa kirjutas, et erakonnad katavad valimispäeva õhtul laua, aga rahvas räägib, et ainsana neist katab reformierakond PEIELAUA.
Tuleb välja, et oravad on täielikud
kommunistid sellel ajastul olnud!
Äbi, Äbi ajaleht!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mäetalu Matit tean küll. Takkis oli vist mingi koolmeister?! Meelis Sepp oli see vend kes sai kusagilt kinga. Aga vot see Hanso on minu jaoks täiesti tundmatu looma nahk.
Eks nende pensionäridega on lood nii ja teisiti. “Ees” kiruvad nii et suud pahameelest punased, aga “seljataga” on valmis üliõhukese torditükikese eest müüma nii hinge, au, uhkuse kui ka terve mõistuse killukesed, mis pika ja keerulise aja möödumise järel veel alles jäänud…
Terve mõistusega normaalsed inimesed mõistavad, et valimiseelse torditükikese ampsamine või mustikamoosi purk on vaid 1-e päevase üritusena tobe häältepüüdmine. Aastas on tsirka 365 päeva ja kui see veel korrutada 4-ja aastaga, siis peaks päris selge olema, mis tegelikult toimub!!!
Normaalse mõistusega pensionärid on pead kokku pistnud ja õnnelikud lootuses, et suure häälteenamuse saanud Hannes Hanso ei peta valijate lootusi ja on võimeline taas inimeste silmadesse sära tagasi tooma. Selleks edu, tervist, tugevat õiglustunnet ja kindlat kätt!