Küttepuude müük püsib samal tasemel

Aprillist oktoobri keskpaigani väldanud küttepuude müük sügistalviseks kütteperioodiks on mahult võrreldav mitme varasema aastaga.

“Müüki läks ligikaudu 4000 ruumi halgu,” ütles Saare maakonna üks suuremaid küttepuude valmistajaid ja müüjaid, OÜ Reta Puit juht Andres Kirst Kadi raadio uudistele. Ta lisas, et nõudlus küttepuude järele on aastaid sama püsinud, kuna ahjude koguarv pole maakonnas kokkuvõttes suurenenud ega vähenenud.

Nagu küttepuude müügimaht, püsis tänavu samal tasemel mullusega ka puude ruumihind. “Vähemalt kaks kütteperioodi on ruum ahjupuid maksnud 30 eurot, ruum pliidipuid 32 eurot,” kinnitas Kirst. Küttepuuna on saarlaste lemmik segapuu, mille valikus võib olla musta leppa, saarepuud ja kaske.

Need, kel puud selleks kütteperioodiks veel varumata, peavad Andres Kirstu sõnul ostma konteinerites kuiva küttepuitu, sest märg puu enam kuivada ei jõua.

“Tegelikult võiksid inimesed järgmiseks kütteperioodiks puid varuma hakata juba praegu, siis jõuab need enne lume tulekut ära lappida, samuti jääb sel juhul ära aprillis, mais ja juunis pikas järjekorras ootamine,” soovitas Kirst.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 520 korda, sh täna 1)