Töötukassa otsib Incapist koondatavatele uut tööd (10)

Töötukassa otsib Incapist koondatavatele uut tööd

KOMPONENTIDE ASEMEL JUHTMED: Ionix Systemsi tegevjuht Margus Tang usub, et tulevikus liitub keegi endistest Incapi töötajatest ka nende kollektiiviga. Foto: Sander Ilvest

Olukord, kus Incap kavatseb koondada üle 70 inimese, on töötukassa kinnitusel pehmelt öeldes enam kui nukker. Et ametlike töötute read Saaremaal sellise hulga inimeste võrra ei täieneks, ponnistab töötukassa selle nimel, et koondatavatele uut tööd leida.

Eilses Saarte Hääles kirjutasime, et elektroonikaseadmeid ja -komponente tootev Incap tegi algust kollektiivse töölepingute lõpetamisega Kuressaare tehases. Koondamine puudutab toimetusele teadaolevalt praegu 140 töötajaga tehases hinnanguliselt 74 inimest.

Töötukassa Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepa sõnul on Incap koondamisest teada andnud ja töötukassa keskendub nüüd koondatavate abistamisele. Tema hinnangul on tegemist üsna koleda olukorraga, sest 74 inimest on ikkagi väga suur arv. “Nii suurt koondamist varasemast ajast ei tulegi praegu meelde. Veidi aja eest oli meil registreeritud 750 töötut, kui nüüd tuleb 74 juurde, on see suur töötute hulga kasv,” nentis ta.

Et olukorda leevendada, korraldab töötukassa koondatavatele võimalikult kiiresti spetsiaalse teabepäeva. Sellesse on kaasatud tööandjate esindajad, kes otsivad parasjagu tööjõudu. “Nemad saavad rääkida, keda nad vajavad, ning ehk mõni inimene koondatavate hulgast leiabki kohe uue töö ega pea end töötuna arvele võtma,” rääkis Lepp. Lisaks teeb karjäärinõustaja Incapis nn tööotsimisnõustamise.

Teistel tehastel võib olla tööd pakkuda

Kaie Lepp märkis, et kui töötukassa on varem käinud suurematel koondamistel – mõne väikse firma jaoks on ka viie inimese koondamine suur –, ei ole nad teisi ettevõtteid asjasse kaasanud. Nüüd on teiste tööandjate kaasamine hädavajalik. “Et tõesti ennetada inimeste päriselt töötuks jäämist.”

Kuna koondatavad on valdavalt liinitöötajad, oleks neil Lepa arvates kõige lihtsam leida uut samalaadset tööd. Samas möönis ta, et inimesed on erinevad ja võib-olla mõnele senine liinitöö oligi vaid hädaväljapääs ning tegelikult ei tahetagi enam sellist tööd teha. Ta kinnitas, et töötukassal on käimas läbirääkimised suuremate tööandjatega, kes vajaksid rohkem töötajaid, ja avaldas lootust, et kohtumistest on abi.

Mõne nädala eest teatas Incap 15 inimese koondamisest ning neile pakkus firma uut tööd Tallinnas. Sellist varianti ei saa aga pidada heaks lahenduseks, kuna paljudel pole mandrile tööle minna võimalik. “Kui on näiteks pere, kus isa käib Soomes tööl ja ema on lastega siin, siis kuhu ta lapsed peaks jätma,” arutas Lepp. Ta ei teadnud peast öelda, kui paljud, kuid ka nende 15 juba koondatu hulgas oli inimesi, kes olid sunnitud end töötuna arvele võtma. Muud väljapääsu lihtsalt polnud.

Saarte Hääl uuris mõnest suuremast tehasest üleüldise olukorra kohta ja vastused olid erinevad. Kuressaares lennukitööstusele isoleeritud juhtmeid tootva Ionix Systems OÜ tegevjuht Margus Tang tõdes, et suurettevõtteid, nagu Incap, on ennegi keerulisse olukorda sattunud ja arvata võib, et satub veel.

“Olen kuulnud, et olukord elektroonikatööstuses pole just roosiline, kuna lisaks sellele, et suuremad tellimused antakse Aasias tegutsevatele odavamatele tootjatele, olevat sel turul aasta lõpus ka nõudluse langus,” rääkis Tang.

Seda, kas koondamisi võib lisanduda teisteski tehastes, ta arvata ei osanud. Ionix Systemsil läheb praegu hästi, Tangu sõnul on neil tööjõudu piisavalt, kuid ta usub, et edaspidi mõni endistest Incapi töötajatest Ionix Systemsi kollektiiviga siiski liitub. “Kuna me õpetame oma töötajad ise välja, siis pole eelnev elektroonikatööstuse kogemus töölevõtmisel määrav,” lisas ta.

Samuti elektroonikavaldkonnas tegutseva Enerpoint Saare OÜ juhataja Erik Keerbergi sõnul mõjub masendavalt, kui tagasilöögid ettevõtluses mõjutavad kodulinna või hullemal juhul konkreetselt kodanike igapäevaelu. Raskesse majandusolukorda sattunud ettevõttel on tema sõnul üldjuhul üks võimalus ellujäämiseks – saneerimine.

Töötajad maksavad oma töökohaga

Keerberg märkis, et nn heaoluaastatel teevad ettevõtted tihti otsuseid, mis ei ole efektiivseimad, aga tunduvad parasjagu nt prestiižsed ja raha on selliste kulude katteks olemas. “Raskemate aegade saabudes on aga keeruline sellistest “seljakottidest” vabaneda, otsustega venitatakse ja tulemuseks on, et ettevõtte töö tuleb väga suures mahus ümber korraldada.”

Paraku kaasneb ümberkorraldustega põhipersonali vähendamine ja nõnda maksavad töötajad kaudselt oma töökohaga kinni eelmiste perioodide valed otsused.

Enerpointi juhataja sõnul ei ole elektroonikasektor praegu erilisemas seisus kui teised majandusharud. Langus on üleüldine ja mõjutab pea kõiki. Inimesed lihtsalt tarbivad mõistlikumalt. Sellel on aga oma mõjud, mistõttu on kõik ettevõtted sunnitud iga päev mõtlema tegevuse efektiivsusele. Seda selle nimel, et ka tulevikus oleks võimalik konkurentsis püsida ja sellegi tõttu, et oleks võimalik säilitada olemasolevad töökohad.

Enamik ettevõtjatest Keerbergi kinnitusel nii ka mõtleb, kaasa arvatud Enerpoint. Ta tõdes, et ka nemad teevad pidevalt ümberkorraldusi väiksemates mastaapides, mis mõnikord võivad tähendada ka mõne ametikoha kaotamist.

Ka väiksemad ümberkorraldused tekitavad tema sõnul töötajaskonnas alati alguses vastuseisu, aga on suurema terviku efektiivsema toimimise nimel vajalikud. Erik Keerbergi sõnul on nemad tänavu nii koondanud kui ka inimesi tööle võtnud.

Praegu on Enerpointil tema sõnul aga selline periood, kus tellimusi on rohkem kui tootmisressursse ja kaalutakse tõsiselt töötajaskonda mõnevõrra kasvatada. “Incapi töötajad on kõik saanud väga hea erialase koolituse ja seega on neil elektroonikasektoris konkureerimisel kindlasti mõningane eelis.”

Merinvesti nõukogu esimees Enn Meri ütles, et neil sedalaadi probleeme pole ja mingeid plaane ja vajadust inimesi koondada samuti mitte. “Järgmine aasta plaanime mõned pressid juurde osta ja see tähendab mõned inimesed ka tööle võtta. Loodame, et mõni Incapi endine töötaja leiab meie juures töökoha,” andis Meri lootust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 100 korda, sh täna 1)