Maavalitsus kaalub liikluskomisjoni loomise vajadust (7)

Saare maavalitsus hakkab vaagima maanteeameti ettepanekut moodustada Saaremaal maakondlik liikluskomisjon. 

“Maavanem peab 6. novembriks ära otsustama, kas selle komisjoni moodustamine on vajalik,” ütles Saare maavalitsuse ühistranspordinõunik Taavi Kurisoo, kelle sõnul toimub vastavasisuline arutelu koos maanteeameti ja omavalitsuste liidu esindajatega järgmisel kolmapäeval.

Kurisoo sõnul kaldub tema esialgne häälestatus pigem sinnapoole, et nii nagu siiamaani, on liiklusküsimusi maakonnas ka edaspidi võimalik lahendatud ilma komisjonita. “Niisama pole mõtet igasugu komisjone luua,” arvas Kurisoo. “Kui leitakse, et liikluskomisjonil on sisu ja vajadust, siis me loome selle, vastasel juhul saadame maanteeametile põhjenduse, miks pole vaja seda komisjoni luua,” lisas ta.

Maakondliku liikluskomisjoni põhiülesanne on kaasa aidata maakonna ühtse transpordipoliitika väljatöötamisele, mis tagaks liiklejate ohutuse ja liiklusolude paranemise.

Muu hulgas on komisjonil kohustus analüüsida maakonnas liiklusohutusalast olukorda ja raskete vigastuste või surmaga lõppenud liiklusõnnetuste tekkepõhjusi ning päästeteenistuse, kiirabi, politsei ja teiste teenistuste liiklusõnnetuste järgset tegutsemist.

Liikluskomisjonil on õigus arutada elanikelt laekunud ettepanekuid ja kaebusi ning vajadusel edastada need koos omapoolse seisukohavõtuga arutamiseks kohalikele omavalitsustele.

Praegu tegutseb Saare maakonnas üks liikluskomisjon, mis on loodud Kuressaare linnavalitsuse juurde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 384 korda, sh täna 1)