Invaühing saab uue puudekuuri (1)

Invaühing saab uue puudekuuri

TÖÖHOOS: Esmakursuslased Andre Johanson ja Simmo Sääsk müüritööl. Ehituse edenemist jälgib invaühingu juhatusse kuuluv Peeter Kuum. Foto: Sander Ilvest

Saare maakonna invaühing saab tänu toetajatele-abistajatele majandusruumiga kuuri küttepuude hoidmiseks.

Kuressaares Suur-Sadama 49 hoovil käib ehitustöö – Kuressaare ametikooli esimese kursuse noormehed ehitavad ühingule kuuri ja rajavad kuurini viivat kõnniteed.

“Täna on neljas päev,” tõdes töödejuhataja Peeter Arikas, kelle sõnul käib kuuri ehitamine ja kõnniteekivide paigaldamine koolitöö raames.

“Ikka parem, kui koolis käia,” arvas ehitusel kaasa lööv esmakursuslane Andre Johanson, märkides, et müüriladumine ei ole talle võõras.

Invaühingu juhatusse kuuluva Anne Lemberi ja Meedja Leedo sõnul tuli uut kuuri ehitama hakata häda sunnil: vana oli nii lagunenud, et tagumisest seinast polnud enam midagi järel. “Kõigist asjadest, mis hullus olukorras on, tuli kõige hullem välja valida,” ütles ettevõtmise vedaja, samuti ühingu juhatusse kuuluv Peeter Kuum.

Kuuma sõnul saavad kuur ja kõnnitee ehitatud tänu lahketele toetajatele, kellelt pärinevad materjalid. OÜ Kuressaare Kommunaalprojekt nõustus tasuta koostama hoone projekti, ametikool andma aga ehitajateks oma õpilasi.

“Poisid töötavad jõudumööda – nii kuidas kooliskäimise kõrvalt saavad, nii palju teevad,” ütles Anne Lember.

Millal kuur valmis saab, seda ühingu juhatuse liikmed prognoosima ei hakanud. “Asja ülejala ja kiirustades teha ei maksa,” sõnas Kuum.

Leedo ja Lemberi sõnul on toetajad olnud lahked – keegi abistamisest ära öelnud ei ole. Näiteks sai ühing, kel raha napib, tänu sellele, et Kuressaare lossipargis puid maha võeti, oma hoovi küttepuid täis.

Invaühing on Saare maakonna vanim liikumispuudega inimeste ühing, kelle üritustel saab kokku paarkümmend inimest.

“Meie majja on teretulnud kõik, nii vanad kui ka noored,” ütles Anne Lember. “Mis sellest, et tänapäeval suheldakse palju arvuti teel – siin majas on võimalus ka silmast silma kokku saada,” lisas Peeter Kuum.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 561 korda, sh täna 1)