Incapis kaotab töö üle 70 inimese (14)

Elektroonikaseadmeid ja -komponente tootev Incap tegi eelmisel reedel algust kollektiivse töölepingute lõpetamisega Kuressaare tehases.

Alles septembri lõpus raputas Incapi Kuressaare tehase töötajaskonda koondamiste laine, siis anti koondamisteade kätte 15 töötajale. Incapi kommunikatsioonijuht Hannele Pöllä avaldas siis lootust, et kuigi olukord ei ole kiita, on ehk tegemist siiski ajutise ümberkorraldusega. Eile sai aga teatavaks, et koondamisi on peagi veel tulemas ja tunduvalt suuremal hulgal.

Incapi personalijuht Susanna Pyykkö kinnitas Saarte Häälele, et nad alustasid eelmisel reedel tõepoolest kollektiivse töölepingute lõpetamise protsessiga ja seda vastavalt Eestis kehtivale töölepinguseadusele. Ta selgitas, et 15-päevase konsultatsiooniperioodi ajal arutavad nad olukorra Kuressaare tehase töötajate esindajatega põhjalikult läbi. “See protsess puudutab kõiki Incap Electronics Estonia OÜ tehase töötajaid, nii Kuressaares kui ka Tallinnas,” täpsustas Pyykkö. Toimetusele teadaolevalt töötab Incapi Kuressaare tehases praeguse seisuga umbkaudu 140 inimest.

Incapi personalijuhi sõnul on tööandja esialgne hinnang, et kollektiivne töölepingu lõpetamine puudutab tõesti 74 töötajat. Samas märkis ta, et tegemist on ikkagi esialgse hinnanguga ja töötajate arv, keda kollektiivne koondamine lõppkokkuvõttes puudutab, selgub mainitud 15-päevase konsultatsiooniperioodi käigus. Pyykkö ei täpsustanud, kas koondatavate arv võib kujuneda ka suuremaks või väiksemaks.

Saarte Häälele teadaolevalt on Kuressaare tehase töötajaile öeldud, et koondamine puudutab 74 inimest ja koondamiste protsess vältab novembri keskpaigast aasta lõpuni. Lisaks on räägitud, et töötajatel vähendatakse tööaega ja palka.

Ettevõtte personalijuht tõdes, et nii kollektiivne koondamine kui ka tööaja lühendamine on osa Incapi korporatsiooni uuest programmist. Tootmise mahud ja korraldus on ümber vaadatud tingituna nõudluse vähenemisest, seda eriti Kuressaare tehases, põhjendas Susanna Pyykkö.

“Samme tõhususe ja tootlikkuse tõstmiseks rakendatakse aga kõigis tehastes,” lisas Incapi personalijuht. Küsimusele, kas Kuressaare tehast võib taolises taktis edasiliikumisel pikemas perspektiivis hoopis sulgemine oodata, Pyykkö ei vastanud.

Incapi korporatsioon tegi sel teisipäeval avaldatud börsiteates teatavaks, et võtab oma tegevuses ette pöörde ja keskendub edaspidi vaid oma põhitegevusele – tootmisele ja tarnetele.

Niinimetatud pöörde programmi esimeses etapis on eesmärk taastada kasumlikkus. Plaan näeb ette hoida kogu firma opereerimisekuludelt kokku 2,9 miljonit eurot ja tehasekuludelt 1,8 miljonit eurot. Nende muudatuste saavutamiseks on ette nähtud ühekordne kulu, mis on 1,6 miljonit ja sellest lähtuvalt on kogu kokkuhoid, mis nad saavutavad, 3,1 miljonit eurot.

Muudatustega on börsiteate kohaselt juba algust tehtud ning soovitud efekt peaks saabuma kas juba sel või tuleval aastal. Esmased mõjud vaadatakse üle 2014. aasta jaanuaris. Juhul kui kokku ei õnnestu hoida soovitud kiiruse ja intensiivsusega, asutakse rakendama programmi teist etappi. Milline teine etapp võib olla, börsiteade esialgu ei avalda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 273 korda, sh täna 1)