Nautse Mihkli simmanile tulevad seto muusikud

Sel laupäeval panevad Muhus värskelt renoveeritud Nautse Mihklil sügissimmanil jala tatsuma tuntud ja tunnustatud karmoskamängijad Toomas ja Meel Valk Setomaalt. Kaasa löövad Meelis ja Mihkel Mereäär ning akordionistide ansambel Kiääks, mida juhendab Vello Tikerpalu.

“Võiks ju sügisesel ja talvisel ajal ka midagi toimuda, mil üritusi vähem, inimestel aga aega ehk rohkem,” põhjendas Muhus eelkõige küünikontsertide korraldamisega tuntuks saanud Toomas Rohtlaan.

Ta lisas, et tema arvates on Nautse Mihkli väga sobilik koht. “Koolisaal jääb pisut akadeemiliseks ja samas tean ka neid inimesi hästi, kes Nautse Mihkliga majandavad, nii et mõtlesimegi koostööd teha,” märkis Rohtlaan, kes vastutab kontserdipoole eest. Nautse Mihkli perenaine Ingrem Raidjõe vastutab aga pakutavate suupistete eest.

Küsimusele, miks otsustas ta kutsuda just seto muusikud, vastas Rohtlaan, et nägi neid sibulalaadal, kus nad mängisid väga kihvtilt. “Mõtlesin ka, et veidi teistmoodi muusika oleks põnev,” tähendas ta. Küsimusele, kas sügissimmanile on tulemas ka järg, vastas Rohtlaan: “Absoluutselt!”

Toomas ja Meel Valk elavad Setomaal Nedsaja külas. Toomas Valk ütles, et laupäeval saab näha ja kuulda kaht head pillimeest Setomaalt, kes mängivad nii setode kui ka teiste soomeugrilaste ning ka oma lugusid. Kui rahvas soovib, siis õpetavad muusikud ka seto tantse. Toomasel tekkis huvi lõõtsamängu vastu ta oma sõnul juba 15 aastat tagasi, kui ta oli 14-aastane ja proovis esimest korda lõõtsamängu.

Saaremaal käis Toomas Valk viimati eelmisel suvel. Meel ja Toomas on andnud kontserte ja sisustanud peoõhtuid kõikjal Eestis ning tutvustanud seto pillilugusid ja tantse ka Prantsusmaal, Saksamaal, Portugalis, Lätis, Venemaal, Udmurdi-, Mordva- ja Tatarimaal, Suurbritannias, Šotimaal ja USA-s.

Nautse Mihkli sügissimman algab kell 19.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 301 korda, sh täna 1)