Saarlaste vaieldamatud lemmikud on Hondad (5)

Saarlaste vaieldamatud lemmikud on Hondad2013. aasta kolme kvartali jooksul on Saare maakonnas esmaselt registreeritud autode hulgas jätkuvalt kõige enam Hondasid. Siiski, kui poolaasta arvestuses oli saarlaste eelistus nr 1 Honda C-RV, siis kolmanda kvartali lõpuks troonib uute lemmikute edetabelis Honda Civic.

Ühtekokku on tänavu üheksa kuu jooksul maanteeameti tehnoosakonna registreerimistalituse peaspetsialisti Aime Parve andmeil Saare maakonnas esmaselt registreeritud autode seas Honda Civicuid 22. Üsna sama palju on üldarvestuses tänavu registreeritud ka Honda C-RV-sid. Neid on samal perioodil registrisse kantud 20.

Kolmandat kohta jagavad üldarvestuses aga Toyota Auris ja Toyota RAV4. Selle aasta üheksa kuuga on maanteeameti registrisse Saare maakonnas kantud mõlemat kokku kümme. Arvestusse on seejuures võetud registrisse kantud sõiduautod, mille väljalaskeaasta on 2013.

Mullu olid eelistused sootuks teised

Mullu samal ajal oli uhiuutest sõiduautodest – väljalaskeaastaga 2012 – Saare maakonnas registrisse kantud Mitsubishi elektriautosid i-Miev. Neid oli 2012. aasta üheksa kuuga Saaremaal arvele võetud 32, ent selle põhjuseks võib ilmselt lugeda, et kohalikud omavalitsused soetasid oma sotsiaaltöötajaile just neid elektrilisi sõiduriistu. Samas ei paista mulluses tabelis i-Miev’idele järgnevate autode seas ühtki tänavust lemmikut.

Maanteeameti statistika andmeil järgnes läinud aastal samal ajal üldarvestuses i-Miev’idele Škoda Octavia, mida kanti registrisse 14, ja alles kolmandal kohal oli Honda linnamaastur C-RV. Viimaseid soetati Saare maakonnas uhiuuena läinud aastal kokku 13. Napilt ühe võrra vähem ehk 12 oli mullu enim esmaselt registrisse kantud autode seas Toyota Avensiseid.

Kui vaadelda statistikat saar-laste eelistuste osas nii 2013. aasta esimeses, teises kui ka kolmandas kvartalis, on esikolmikute järjestused üsna erinevad. Kõigis esikolmikutes figureerib vaid Civic, C-RV on aga kahes esikolmikus. Esimeses kvartalis moodustasid lemmikute esikolmiku Honda C-RV, Honda Civic ja Toyota RAV4. Kui C-RV-sid oli tänavu kolme esimese kuuga registrisse kantud koguni 11, siis neile järgnevaid Civikuid ja RAV4 oli võrdselt neli.

Teise kvartali põhjal moodustasid saarlaste lemmikute TOP3 Honda Civic, Honda C-RV ja Hyundai i30. Neid oli maakonnas registrisse kantud vastavalt kaheksa, kuus ja neli. Kolmanda kvartali esikolmik on aga sootuks erinev. Kui esikohal troonib jätkuvalt kümne uhiuue autoga Civic, siis teisel kohal on uue tulijana Subaru Forester ja kolmandal Hyundai IX35. Foresteri on seejuures registrisse kantud viis ja IX35 neli.

Ühtekokku 234 uhiuut sõiduautot

2013. aasta üheksa kuuga on Saare maakonnas maanteeameti statistika andmeil registrisse kantud ühtekokku 234 sõiduautot, mille väljalaskeaasta on 2013.

Kõige aktiivsem oli seejuures teine kvartal, siis soetasid saarlased endile 81 uhiuut sõiduautot. Sellele järgneb kolmas kvartal 79 sõiduautoga, teises kvartalis kanti registrisse 74 autot.

Vaadates aga üheksa kuu arvestuses esmaselt registrisse kantud sõidukeid, mille väljalaskeaastaks on sama aasta, võib öelda, et mullu olid saarlased uute autode soetamisel mõnevõrra aktiivsemad.

Kui tänavu on mainitud kuude jooksul registrisse kantud 234 sama väljalaskeaastaga sõiduautot, siis läinud aasta samal ajal oli esmaselt registrisse kantud autosid, mille väljalaskeaasta oli 2012, Saare maakonnas 267.


Civicu tõstis troonile õnnestunud kampaania

ML Autoservice OÜ müügijuhi Egert Easti sõnul on Civicu eelistatuimaks uueks autoks tõstnud see, et neil oli nn Jackpot-kampaania, mis hõlmas nii Civicuid kui ka Accorde. Täpsemalt oli Easti selgitusel tegu kampaaniaga, mis hõlmas järgmisi hüvesid: 0% liisinguintress kogu perioodiks, tasuta hooldused kogu liisinguperioodiks, kaks komplekti rehve (vastavalt kliendi soovile suve- või talverehve), tasuta rehvivahetused kogu liisinguperioodiks, aasta tasuta kaskokindlustust ja lisaks veel üks komplekt piduriklotse.

“Usun, et enamik saarlasi, kes plaanis sel perioodil uue auto ostu ja oli teadlik meie kampaaniast, pidi ikka mitu korda enne mõtlema, kui mõne teise automargi kasuks otsustas, sest tegemist oli ikkagi ainulaadse pakkumisega, kus kogu liisinguperioodil lisandub kliendile liisingu kuumaksele ainult kütuse ja klaasipesuvedeliku kulu,” tähendas Egert East. Ta lisas, et kui nüüd keegi avastab, et oleks ka sellist pakkumist soovinud, siis võib kohalikust Honda esindusest läbi astuda ja pilgu peale visata demoautodele, millele kehtivad samad tingimused.

Üritades kokku panna tüüpilise Civicu kasuks otsustanu profiili, iseloomustas Egert East neid kui majanduslikult targalt mõtlevaid ja hoolikalt kalkuleerivaid inimesi, kes teevad kompromisse nii ostetava auto mudeli, varustuse kui ka värvi osas. “Nende seas leidus nii noori ja vanu, mehi ja naisi kui ka üksikuid ja pereinimesi,” kinnitas East.

Kõik mainitud uhiuued Hondad, millest statistikas juttu, on Easti kinnitusel ostetud Honda siinsest esindusest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 618 korda, sh täna 1)