Lümanda vald on aasta kõige koolitussõbralikum omavalitsus

Reedel Tartu ülikooli ajaloomuuseumis toimunud täiskasvanud õppija nädala avaüritusel avalikustati ja tunnustati aasta 2013 tegijaid neljas kategoorias. Aasta kõige koolitussõbralikuma omavalitsuse tiitli pälvis Lümanda vald.

“Oma piirkonna inimeste jaoks võimaluste loomine ja nende arengu toetamine ongi ühe vallavalitsuse töö,” ütles Lümanda vallavanem Jaanika Tiitson.

Mitte igas vallas ei saada asjadest niimoodi aru ja pole ka kõikjal elukestva õppe soosimine valla arengukavasse sisse kirjutatud. Tiitsoni sõnul on maainimesele aga tähtis, et ta ei peaks koolituse või eneseharimise pärast kodust kaugele sõitma. Vallavalitsus saab inimesi aidata sellega, et uurib välja kohalike soovid ja otsib võimalusi, kuidas koolitus koju kätte tuua.
“Alati ei olegi põnevate ürituste või koolituse tegemiseks raha vaja – piisab, kui hakata asja ajama, leida õiged läbiviijad ning nad kohapealsete huvilistega kokku viia. Ja kui üks kord oled millegi omalaadsega hakkama saanud, siis hakkavad asjad tihti juba ise õiges suunas edasi liikuma,” rääkis Tiitson.

Lümandas soositakse igakülgselt mittetulundusühingute tegutsemist, kirjutatakse projektitaotlusi, kutsutakse esinema huvitavaid lektoreid ja kui vaja, haaratakse vallavalitsuses ise härjal sarvist, et inimestele huvitavaid tegemisi pakkuda. Igasugust koolitusalast ja kodanikualgatusi puudutavat teavet jagatakse heal meelel. Soositakse ka vallavalitsuse oma töötajate õppimist ning tunnustatakse tublisid inimesi, olgu nad siis koolitajad või õppijad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 375 korda, sh täna 1)