Reformierakond maksab kinni peo valimisjaoskonna kõrval (73)

Homme Kuressaare kultuurikeskuses toimuva traditsioonilise pensionäride peo arved tasub seekord Reformierakond. Pidu toimub vaid loetud meetrite kaugusel avatud valimisjaoskonnast.

Hea valimistava valvurid mõistavad säärase käitumise hukka.

Pensionäride pidu on tagasihoidlikult reklaamitud. Eks see olegi rohkem siseringi pidu. Inimesed, kes peol käivad, saavad selle info kätte nii või teisiti. Sel aastal on pidu koos vahuveini, kohvi, suupistete ja ansambliga täiesti tasuta, kuna selle maksab kinni Reformierakond.

Peol näidatakse slaide Kuressaare linna vaadetega ja tervituskõnesid peavad endised linnapead Jaanus Tamkivi ja Urve Tiidus ning praegune linnapea Mati Mäetalu. Kes loomulikult ka kandideerivad nädala pärast toimuvatel kohalikel valimistel.

Kui Saarte Hääl Kuressaare pensionäride ühenduse eestvedajale Helga Nurmekannule eile helistas ja küsis peo rahastamise kohta, vastas Nurmekann, et eks Reformierakond natuke toetab jah, kuid tema neid asju täpselt ei tea. Varem on pidude korraldamiseks saadud toetust igalt poolt mujalt, sealhulgas ka Kuressaare linnavalitsuselt.

Reformierakonna kohalikud liikmed ja korraldajad selles probleemi ei näinud, et nad pensionäride pidu toetavad. Samas möönsid nad, et pidasid juristidega aru, kes leidsid, et juriidiliselt on kõik korrektne. “Keegi seal mingeid massiivseid valimisreklaame seintele ei pane, õhupalle üles ei riputata. Mina lähen sinna kohale küll, suurt kõnet pidama ei hakka, kuid kindlasti räägin inimestega,” ütles Saarte Häälele Jaanus Tamkivi.

Ehkki valimisjaoskond asub samas hoones, peaaegu üle ukse, ei näinud Tamkivi ka selles eetilist probleemi, sest valima lähevad inimesed ju niikuinii. Valimiskampaania on keelatud jaoskonnas, kuid mitte mujal, nentis ta.

Saarte Hääl palus kommentaari ka praeguselt Kuressaare linnapealt Mati Mäetalult, kes aga suunas ajakirjaniku Reformierakonna ridades kandideeriva Toivo Aldi juurde. Alt ütles Saarte Häälele, et peo rahastamine tuleb tema taskust. “Ei mingeid plakateid, propagandat, isegi kollast värvi mitte,” kinnitas ta, et mingit probleemi pole.

Küsimusele, miks ei olnud Reformierakonda peo toetajana kuskil kirjas, vastas Alt, et nad meelega vältisid seda. Sest muidu inimesed arvaksid, et tegu on valimisüritusega, mida aga mingil juhul ei ole. Aldi sõnul tulevad kolm linnapead rahvast tervitama, kuid mingeid kihutuskõnesid ei peeta. “Me saame oma linna üle ju uhked olla,” ütles Alt.

Vabaühenduste liidu EMSL eestvedamisel tegutseva hea valimistava valvurite esindaja Urmo Kübar näeb Reformierakonna käitumises siiski taunimisväärset.

“Kindlasti oleks ürituse korraldajatest korrektne inimesi teavitada, kes seda rahastavad – võib-olla see ei ole enamiku jaoks oluline info, aga aus on luua võimalus, et nad saaksid soovi korral teadlikud olla,” ütles Kübar ja tõdes, et valimisjaoskonnas reklaamikeelu vastu ilmselt ei eksita. “Siiski on ürituse korraldajatest ja Reformierakonna kohalikust esindusest näotu niimoodi valimisjaoskonna kõrval endale reklaami teha,” arvas ta ja soovitas tegijatelt küsida, kas neile meeldiks, kui konkurendid samamoodi teeksid.

Saarte Hääl küsis ka IRL-i ja SDE kohalikelt esindajatelt, kas nende käest on pensionäride peo jaoks rahalist toetust küsitud või neile toetamist pakutud ning mõlemal puhul oli vastus eitav.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 844 korda, sh täna 1)