Loomade turvakodu praegu uusi hoolealuseid vastu ei võta

Läinud nädalal kirjutasime, et Saaremaa lemmikloomade turvakodu palub inimestelt rahalist abi, et koduta kasside eest hoolt kanda. Nüüd on lood juba nõnda nukrad, et uusi loomi turvakodu enam vastu võtta ei saa.

Nädala alguse seisuga oli kassikodu ja hoiukodude peale kassipoegi ühtekokku 46. Ootel on veel aga vähemalt kuus pesakonda ja terve trobikond täiskasvanud kasse. Vabatahtlik Elina Roos rääkis, et nende infotelefonile tuleb teateid murelikelt kodanikelt mitu korda päevas – kes on leidnud metsa äärest abitu kassipoja, kellel jooksevad võõrad koerad külavahel, kel on võõras kass hoovile pesakonna poegi toonud, kel lemmikloom kadunud.

Turvakodu vabatahtlike kinnitusel ei võimalda nende praegune rahaline seis praegu rohkem loomi juurde võtta. Püütakse reageerida hädajuhtumitele, mis ei saa oodata, kuni raha rohkem kogunenud.

Kasside vastuvõtmiseks vajatakse ka hoiukodusid, kus kassid saaksid läbida kohustusliku karantiini. Praegu on kasse päris oma kodu ootamas üheksas hoiukodus. Vähemalt teist nii palju võiks hoiukodusid veel olla, sest hoiukodudestki on suur abi, kinnitavad vabatahtlikud.

Hoiukodudele pakub turvakodu igakülgset tuge: hoolitsetakse looma transpordi, rohtude varumise, söögi, kassidel ka liiva eest, aidatakse nõu ja jõuga. Hoiukodu pakkuvalt inimeselt oodatakse aga lihtsalt kohta looma jaoks ja hoolitsust. Vabatahtlikud toonitasid, et kui inimene on mõelnud lemmiklooma võtmise peale, kuid pole kindel, kas ta sobib koos loomaga elama, on hoiukodu pakkumine hea võimalus seda eelnevalt järele proovida.

Turvakoduga saab ühendust telefonil 58 370 708 või aadressil saareloomad@saareloomad.ee. Lisaks on lemmikloomade turvakodul oma leht Facebookis ja infot leiab ka www.saareloomad.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 209 korda, sh täna 1)