Lossipargi puud on meie omad

Eilsega lõppes Kuressaare lossipargi põlispuude korrastamise esimene etapp. Loomulikult kutsus selline tegevus esile vastakaid arvamusi ja elavat mõttevahetust.

Lossipark on tõepoolest koht, kus on meeldiv jalutada nii suvel kui ka talvel. Enamiku linlaste jaoks on sealsed puud nagu sümbolid. Ja nende mahavõtmine vaata et võrdne mõne ihuliikme loovutamisega.

Kuid nagu inimestele, nii ka puudele on ette nähtud kindel aeg siin ilmas. Kui see täis saab, tuleb minna. Asemele astuvad noored ja elu läheb edasi. Kuid erinevalt inimlapsest kasvab pargipuu täismõõtu mitu inimpõlve. Kahju on “vanakestest”.

Siiski tuleb meeles pidada, et need puud on istutatud endisesse militaartsooni seoses sõjanduse arenguga. Ilmselt leidus ka siis küllalt kodanikke, kes linnaisadega pragasid, et ilus avar vaade lossile on ära lörtsitud.

Nii nagu Kuressaare linn ei saa kunagi valmis, ei saa valmis ka lossipark. Muutuvad moed ja arusaamad. Oluline on vaid see, et pargi asemele soodsasse asukohta näiteks kaubanduskeskust ei rajataks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)