Peeter Hansberg sai Orissaare valla üle võidu (48)

Orissaare koolijuht Peeter Hansberg sai hundipassi

Orissaare vallavalitsus vallandas Peeter Hansbergi töölepingu seaduse punktide järgi, mille alusel oli ta eiranud tööandja mõistlikke korraldusi või rikkunud töökohustusi ning põhjustanud kolmanda isiku usaldamatuse tööandja vastu.

Komisjon tühistas nende punktide alusel toimunud vallandamise ja lõpetas töölepingu punkti järgi, mida kasutatakse, kui eelnevad põhjused on tühistatud. Samuti määras ta Hansbergile hüvitiseks kahe kuu töötasu.

Orissaare vallavanem Aar-ne Põlluäär ütles, et vallavalitsus oli sellise otsusega arvestanud ja edasikaebamist ei planeeri. Vallavanem lausus, et ta oli ka ise Hansbergile algselt kompromisslahendusena pakkunud kolme kuu hüvitist, kuid mõlemat poolt rahuldavale kokkuleppele siiski ei jõutud.

“TVK otsus oli meile kasulikum,” märkis Põlluäär. “Nemad nägid, et kolme kuud kindlasti maksma ei peaks ja määrasid hüvitise suuruseks kahe kuu töötasu, kuna töötaja kohustuste eiramine sai tuvastatud.”

Vallavanema sõnul määrati hüvitis seetõttu, et TVK arvates ei olnud rikkumine nii suur, et Hansbergi ametist eelnevate hoiatusteta vabastada ning suulisi hoiatusi TVK ei arvesta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 598 korda, sh täna 1)