Olev Kiirendile seekord pronks

Sarajevos jätkuvatel maailmameistrivõistlustel veteranide maadluses sai 61–65-aastaste vanuserühma kehakaalus –76 kg pronksmedali Olev Kiirend.
Olev Kiirend on varem tulnud veteranide maailmameistriks 2000., 2007., 2009., 2010. ja 2011. aastal.

ASSA Lukud / Kuressaare BC Hundid jätkab võidukalt

ASSA Lukud / Kuressaare BC Hundid jätkas Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliigas võidukalt, alistades neljapäeva õhtul võõrsil Audentese SG /Noortekoondise 73 : 61.

Saarlased pöörasid mängu enda kasuks pärast 36 : 42 kaotatud poolaega, kui kolmas veerandaeg võideti 24 : 9. “Panime asjad paika,” märkis BC Huntide treener Marko Ool. “Muutsime oma kaitseformatsioone ja nende rünnak kiilus kinni. Võtsime agressiivsemalt ja panime vastase lukku. Nad eksisid palju, andsid kaitses järele, me saime vabalt visata ja kolmesed läksid. Kolmandaga otsustasime mängu ära.”

Mängus algus ei tõotanud saarlastele aga midagi head, sest esimene veerandaeg kaotati 14 : 23. Marko Oolu sõnul ei saa mehed end millegipärast kohe käima. “Audentese mehed tegid üks-üks olukordades meile ära, said korvi alt lihtsaid viskeid ja nende agressiivne pressing pärssis meid rünnakul. Võttis pisut aega, et mänguga kohaneda,” tõdes ta.

Marko Ool nägi meeskonna mängus juba ka paranemise märke. Kui seni probleemiks olnud kolmesed tabasid ja vabavisetega jäi ta rahule, siis lauavõitluses jäädi väljakuperemeestele alla ja pallikaotusi oli esimesel poolajal ka liiga palju.

Taavi Tõnus viskas oma meeskonna kasuks 17 ja Raigo Sooär 13 punkti.

Tiidrek Nurme Paide–Türi rahvajooksul teine

Üleeile toimunud Paide–Türi rahvajooksul, mis oli ühtlasi Eesti linnajooksude sarja viimane ehk kuues etapp, sai Tiidrek Nurme teise koha.

Võidujooksu võitis Tiidrek Nurme keenialasest treeningupartner Ibrahim Mukunga, kel kulus 13,6 km pikkuse distantsi läbimiseks aega 41.08,4. Nurme sai kirja aja 41.50,1. Kolmandaks jäi Roman Fosti 42.21,1-ga.
Nurme ja Mukunga läksid 32. korda toimunud jooksule eesmärgiga ületada rajarekord 40.46, mis 13,6-kilomeetrisel distantsil kuulub 2002. aastast Pavel Loskutovile.