Lohesurfis tuli meistriks Kaur Filippov (FOTOD)

Lohesurfis tuli meistriks Kaur Filippov

AKROBAATIKA: Kaur Filippov pakkus vabastiilis publikule silmailu. Foto: Raul Vinni

Sõrve säärel selgitati laupäeval pärast pikka tuuleikaldust Saaremaa meistrid lohesurfis ja viie etapi kokkuvõttes tunnistati Saare maakonna kõige kõvemaks lohesurfariks Kaur Filippov (Miniloots). Lahtiste meistrivõistluste arvestuses kuulus Filippovile hõbemedal, napilt edestas teda Laulasmaa surfiklubi esindaja ja Eesti üks tippsurfareid Martti Ainola. 

Säärel peetud võistlus oli kogu aasta kestnud meistrivõistluste 4. ja 5. etapp. Kavas oli rajasõit ja vabastiili ehk trikivõistlus.

Rajasõidus võitis kuuest võistlussõidust neli Ainola ja kaks Filippov ning seega läks üldarvestuses etapivõit Ainolale. 10 võistlejaga peetud rajasõidus oli kolmas Martin Valvur (Laulasmaa).

Vabastiili võistlusel said finaalis taas kokku Ainola ja Filippov. Kohtunike otsusega jäi peale Filippov. Kolmandaks tuli Mikk Tuisk (Saaremaa Lohesurf).

Saaremaa meistrivõistluste arvestuses sai ülekaaluka võidu Kaur Filippov, kes saar-lastest oli parim, teiseks platseerus Rein Koltšuk (Saaremaa Lohesurf) ja kolmandaks Mikk Tuisk. Kokku võistles viiel etapil 15 Saaremaa lohesurfarit. Lahtiste meistrivõistluste arvestuses sai Ainola napi võidu Filippovi ees, kolmandaks tuli Martin Valvur. Koos saarlastega võttis meistrivõistlusest osa koguni 27 sõitjat.

Parim saarlane Kaur Filippov tunnustas Martti Ainolat, tõdedes, et tal oli au võitjale konkurentsi pakkuda ja seekord oli Ainola veidi parem. Ta märkis, et mandrimees on kindlasti parema füüsilise ettevalmistusega. Filippovit kimbutasid tema oma sõnul rajasõidus lihaskrambid. Ainola on Filippovi arvates ikkagi Eesti “surfikunn”, kes siinsetest tippsõitjatest on tugev nii rajasõidus kui ka vabastiilis. Tavaliselt spetsialiseerutakse kas siis ühele või teisele võistlusalale.

Saarlane Filippov on seevastu sel aastal Eesti tipus nii kiirussõidus kui ka kestvussõidus. 77,25-kilomeetrise tunnikiirusega on tema käes praegune aasta tippmark maksimumkiiruses. Kestvussõidus on Filippov suutnud sõita veidi enam kui 10 tunniga 308,99 kilomeetrit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 510 korda, sh täna 1)