FC Kuressaare jõudis karika veerandfinaali

Eesti karikavõistluste 1/8 finaalis Paide Linnameeskonna 1 : 0 alistanud FC Kuressaare sai hakkama ajaloolise saavutusega, sest esimest korda jõudsid nad sarjas veerandfinaali.

Käis kohtumise 13. minut, kui Elari Valmas andis paremalt äärelt söödu trahvikasti. Sander Laht ei saanud küll löögile, kuid lahtise palli juures oli jaol Raiko Karpov, kelle Paide kaitsjad jalust maha niitsid. Kohtunikul ei jäänud muud üle, kui määrata penalti.

Pelle Pohlak lõi paremasse nurka ja kuigi Linnameeskonna väravavaht Mihhail Lavrentjev sai käe vahele, oli pall võrgus. “Muidu on penaltit lihtne lüüa, aga viimati lõin duubli eest ja eksisin,” ütles Pelle Pohlak.

Kui tavaliselt on Kuressaare alustanud kohtumist kehvalt, siis seekord võeti mänguohjad kiiresti oma kätte ja loodi palju teravaid olukordi. Head võimalused olid Raiko Karpovil, Elari Valmasel ja Juri Gavrilovil.

“Lõpuks ometi olid meil koos väljakul Karpov ja Gavrilov ning nende kiirus tõi meile edu,” selgitas FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. “Muidugi oleks pidanud ka teise ära lööma, et oma elu rahulikumaks teha.”

Külaliste paremad võimalused olid esimese poolajal lõpus. Algul tõrjus saarlaste väravavaht Vadim Gurnik ohtliku pealelöögi ja hetk hiljem tabas Eteria posti.

Teisel poolajal käis kompromissitu võitlus, kus kumbki osapool püüdis oma tahet vastasele peale suruda. Korralikumad momendid olid taas siiski väljakuperemeestel, kuid Amor Luup ja Sander Laht jätsid oma võimalused kasutamata.

“Hea tunne on, kuigi teine poolaeg polnud nii hea, aga võit on võit ja seda ei võta keegi meilt ära,” rõõmustas Pelle Pohlak. “Meeskonnale oli see võit psühholoogiliselt väga oluline, sest see annab meile hea laengu viimaseks kuueks Premium-liiga kohtumiseks. Muidu oli pärast iga mängu riietusruumis suhteliselt leinameeleolu.”

“Loodetavasti aitab see võit meil ka liigahooaja väärikalt lõpetada,” lisas treener.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)