Ametikool valis aasta õpetajaks Merit Karise (2)

Kuressaare ametikooli aasta õpetajale Merit Karisele tõid tiitli innovaatilisus ja tubli töö kutsehariduse propageerimisel.

“Merit on positiivne, pühendunud, innovaatiline ja kohusetundlik õpetaja, kes teeb oma tööd naudinguga,” on kirjas Merit Karise iseloomustuses, millega ta aasta õpetaja kandidaadiks esitati.

Karise puhul tõsteti esile seda, et ta on teinud palju kutsehariduse propageerimiseks, tema õpilased on edukalt osalenud erialakonkurssidel ja saavutanud auhinnalisi kohti. Samuti on Karise andnud suure panuse uute õppekavade tööle rakendamiseks multimeedia kujundaja ja teabegraafiku erialal ning teinud tulemuslikku koostööd üldhariduskooli – Saaremaa ühisgümnaasiumiga.

Ametikooli teabejuhi Taavi Tuisu sõnul selgitas kool oma aasta õpetaja demokraatlikul teel – kevadel esitati kandidaadid ning seejärel said kõik töötajad ja õpetajad ühele neljast kandidaadist kooli infosüsteemis Siseveeb oma hääle anda.

“Aasta õpetaja nimi jäi õpetajate päeva tähistamiseni saladuseks,” märkis Tuisk.

Merit Karise ütles Saarte Häälele, et peab äsja saadud tiitlit väga oluliseks. “See on tähtis, kui su tööd tunnustatakse ja märgatakse,” lausus Karise. “Usun ja loodan, et mu töö õpilastega on vajalik. Meil Eestis pole suuri maavarasid, meie varandus on inimesed ja see, mis peidus ajukoore all.”

Iga tark ja haritud inimene, kes oskab oma pea ja kätega midagi teha, on Eestile suur väärtus, leiab Karise. Ta ise peab end inimeseks, kellele õpilased energiat annavad. “Nende töövõit, tore idee või avastus rõõmustab mind südamest – siis on meel hea ja päev helge.”

Ametikool esitas Merit Karise kui tubli õpetaja ka haridus- ja teadusministeeriumile üleriigilise tunnustuse saamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 852 korda, sh täna 1)