SÜG kogus laadaga 22 kilo kommi (FOTOD) (11)

SÜG kogus laadaga 22 kilo kommi

RÕÕMUS TUNGLEMINE: Vahetunni ajal tormavad laadale Robin Keerd 2.a klassist ja Devon Vahter 1.b klassist. Ust hoiab koolijuht Viljar Aro. Foto: Sander Ilvest

Eile valitses Saaremaa ühisgümnaasiumi aulas kolme vahetunni ajal tõeline sigin-sagin. Aula ukse taga oli järjekord ning aulas sees jäi ringiliikumiseks ruumi päris väheks.

Nimelt sai homsele õpetajate päevale pühendatud laadal, kus müüjateks vaid õpetajad ja muud kooli töötajad, osta pakutavaid tooteid ja teenuseid ainult kommide eest, mis pakendatud paberisse, kilesse või muusse materjali.

“Kuna oleme õpetajatega õpilastele ikka midagi õpetajate päevaks teinud, siis mõtlesime, et see oleks selline uus väljakutse,” ütles “kommiraha”-laada kohta SÜG-i huvijuht Triino Lest, lisades, et selle põneva mõtte peale tuli kooli nõukoda. Kuna SÜG-is korraldatakse ka kirbuturgu ja ettevõtluspäeva, siis tundus see Lesta sõnul just sobiv, n-ö tõusva trendi vaimus.

Laadaga saadi kokku 22 kg komme, mis läksid 12. klassidele, kes asendavad täna päris õpetajaid, ja nende headele õpilastele. Lisaks viiakse magusapakk Kallemäe kooli Kuressaare filiaali, haigla lasteosakonnale ja lastekodule, kaasas soov “Magusat õpetajate päeva SÜG-i perelt!”.

Õpetajatel ideedest puudust ei olnud. Kui füüsikaõpetaja Indrek Peil küpsetas jooksvalt pannkooke, mida pakuti meega, siis näiteks bioloogiaõpetaja Inge Vahter pakkus lubadusi. Kahe kommi eest sai lubaduseveksli. Väga vinge lubadus maksis aga viis kommi. Samuti olid müügis bioloogia kontrolltöö kaks punkti ja spikripaberid. “Tegelikult mõtlesime tükk aega, mida laadal pakkuda, sest ainult küpsetistega läheb asi liiga ühekülgseks,” ütles Inge Vahter, lisades, et ainekomisjon istus lausa koos ja arutas, mida võiks müüa.

“Ma luban seda spikrit kasutada, aga kui mul on jutustav kontrolltöö, tühjagi nad jõuavad midagi kirja panna,” märkis Inge Vahter muiates müüdud spikripaberite kohta, lisades, et näiteks 8. klass käis juba ja uuris, et ei tea, kuidas kõik taimed sinna spikrile ära mahutada… “See see nipp ongi, et väljanoppimine on raske ja siis jääb juba midagi meelde ka,” muheles õpetaja Vahter.

Lisaks pakuti laadal veel tätoveeringute tegemist, patsipunumise teenust, võimalust pildistada nii karikatega kui ka staarõpetajatega jpm. Õpetaja Sirje Kreisman ennustas tulevikku, muusikaõpetaja Mari Ausmees müüs pillimängu, raamatukogu juhataja Iivi Vikat aga ehteid ja raamatuid. Koolijuht Viljar Aro tegi õpilastele luuletusi ja joonistusi.

“See laat on jälle teistmoodi veidi,” muigas Viljar Aro laadamelu hindavalt silmitsedes. Oli näha, et nii õpetajad kui õpilased on tõeliselt elevil.

Tüdrukud Liisa Tõll, Birgit Keerd ja Marleen Mai 4.b klassist kinnitasid, et selline laat on väga lahe. “See on nii teistmoodi,” rõõmustasid tüdrukud, ise oma õnneloosisaaki näidates. Kes oli saanud postreid, kes plakateid, kes kaelapaela. Aga Albert-Johann Lepik sai näiteks nelja kommi eest kõik vanad ENEKEse köited.

Laata juhtis SÜG-i haldusjuht Aado Haandi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 524 korda, sh täna 1)