Politsei lõpetas ralliõnnetuse kriminaalmenetluse (2)

Politsei lõpetas ralliõnnetuse kriminaalmenetluse

UURITI AASTA AEGA: Õnnetus, milles sai raskelt vigastada üks ja kergemalt seitse inimest, juhtus mullu 13. oktoobril Kaugatoma külas. Kõige raskemini viga saanud läti noormees toimetati helikopteriga Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, hiljem viidi ta edasi ravile Lätimaale. Foto: Raul Vinni

Politsei lõpetas Saaremaa rallil möödunud aastal juhtunud õnnetuse, kus sai viga kaheksa inimest, menetlemise aluse puudumise tõttu.

Lääne prefektuur lõpetas prokuratuuri loal Saaremaa rallil möödunud aastal juhtunud õnnetuse menetluse, uurimise käigus jõuti järeldusele, et kannatanute vigastused ei tekkinud kellegi tahtliku tegevuse tagajärjel, teatas BNS-ile Lääne prefektuuri pressiesindaja. Seega puudus kriminaalmenetluse alus.

Õnnetusjuhtumite uurimise komisjoni lõppraportis tuuakse välja, et õnnetuse põhjustanud ralliekipaaži juht eksis Lassi kurvi tulles pidurdusmaa valikul ja jättis selle liiga lühikeseks. Sõiduvea tõttu toimunud väljasõit üldiseks liikluseks suletud teedel ei saa aga tagajärgedest olenemata kaasa tuua vastutust, märkis pressiesindaja.

Õnnetuse videosalvestiste põhjal välistas uurimine tahtliku väljasõidu, seega ei pannud võistlejad toime ühelegi süüteokoosseisule vastavat tegu.

Samuti tuuakse raportis välja, et ralli turvalisust puudutavad dokumendid esitati õigeaegselt. Lassi kurvi turvaplaan on olnud aastaid sama, seda kiiruskatset on korduvalt samasuunaliselt sõidetud ja seda kurvi on läbinud kokku umbes 2500 võistlusautot. Politseil puuduvad andmed, et varasematel rallidel oleks seal inimesed ralliauto väljasõidu tõttu vigastada saanud. Seega luges komisjon põhjendatuks korraldajate veendumuse, et turvaala oli piisav.

Kuigi korraldajad ei arvestanud ohutusvaatleja suulist soovitust paigaldada turvalint tee suhtes sirgelt, ei pidanud vaatleja vajalikuks katse ärajätmist, sest miinimumturvanõuded olid täidetud, seisab raportis. Seega eksisid korraldajad ainult selle vastu, et ei täitnud ohutusvaatleja nõuannet sajaprotsendiliselt.

Kuna on võimatu hinnata, kas kurvi ohutusala suurendamine oleks kannatanute vigastada saamise ära hoidnud, ei saa korraldajatele ka ette heita, et nad vaatleja nõuandeid osaliselt eirates panid toime karistusseadustikus ettevaatamatusest raske tervisekahjustuse tekitamist käsitleva paragrahvi järgi kvalifitseeritava kuriteo.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 438 korda, sh täna 1)