Tervisliku toidu teabepäevad jõudsid maale (2)

Tervisliku toidu teabepäevad jõudsid maale

TEADMISI JAGAMAS: Vasakul koolitaja Juta Tohver, kelle õpetussõnu kuulavad hoolega Jööri teabepäeval osalevad Lii Peäske ja Malle Raamat. Foto: Ivika Laanet

Poolsada inimest sai läinud nädalavahetusel osa tervisliku toidu teabepäevadest “Perenaiselt perenaisele”. Koolitus toimus Laadlas, Jööris ja Kavandi seltsimajas.

“Inimesed on hakanud köögivilja sööma tunduvalt rohkem ja seda kindlasti tänu Tervise Arengu Instituudi kampaaniatele,” ütles koolitaja, Järvamaal puhketalu pidav ettevõtja Juta Tohver.

Ta lisas, et ta on oma puhketalu pidades kogenud, et prae kõrvale tellitakse tihtipeale sooja köögivilja. “Hapukapsast prae kõrvale peaaegu ei tellita, aga köögivilja ikka palju ning ilma toorsalatita peolaua tegemine ei tule kõne allagi,” tähendas Tohver, lisades, et tema arvates on inimeste teadlikkus kõvasti tõusnud.

Koolitus algas teoreetilise osaga, kus räägiti puu- ja juurviljade kasulikkusest. Praktilises osas õpetati puu- ja juurviljadest põnevaid lauakaunistusi tegema, mis muudab nende pakkumise atraktiivsemaks. Tutvustati mitmesugused uudseid köögi töövahendeid ja jagati praktilisi näpunäiteid nende kasutamiseks.

Saare maakonna tervise-edenduse peaspetsialist Imbi Jäe ütles, et koolitust oleks lihtsam korraldada maakonna keskuses, kuid maapiirkonna inimestel on jälle keerulisem linna tulla ja ka oma töölkäimist selle järgi sättida. “Seda enam, et koolituse sihtgrupp on tööealine elanikkond – seega tuleb arvestada keskustest kaugemal elavate osalejatega ja viia koolitus nende kodukohale lähemale,” lausus Jäe.

Jööris koolitusel osalenud Siivi Kaasik nentis, et tervislikust toitumisest räägitakse praegusel ajal väga sageli. “Minu arvamus on, et inimesed on juba oluliselt teadlikumad selles vallas,” tähendas ta. Ta lisas, et loomulikult oli väga hea, et säärane projekt viidi läbi külamajades, jõudes sellega keskustest kaugemale.

Kaasik tõdes, et ei saa mainimata jätta ka seda, et selline üritus toob küla või valla inimesed kokku ning omavaheline suhtlemine muutub tänu sellele aktiivsemaks. “Loomulikult võiks ka tulevikus selliseid koolitusi korraldada – inimene õpib ju kogu elu ning ka varem õpitut tuleb ikka aeg-ajalt üle korrata ja värskendada,” rääkis ta.

Kavandi seltsimajas koolitusel osalenud Maia Vinkel ütles, et tervisliku toitumise teema on talle väga südamelähedane. “Koolitus tuli ju otse koju kätte – hea, kui maarahvast ei unustata ja neist ikka hoolitakse,” lausus Maia Vinkel, tänades korraldajaid. Ta lisas, et sai üllatavalt palju uusi ideid toidu kaunistamiseks. Elna Rand märkis, et kõik näpunäited nii toidu valmistamiseks kui ka kaunistamiseks olid põnevad ja huvitavad.

Tänavune “Sööme ära!” keskendub nädalate kaupa kolmele viljale: 16.–22. septembrini kestis porgandinädal, sealt edasi jätkus õunanädal ja praegu on käimas sibulanädal. Teabepäeva rahastati ESF programmist “Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013–2014”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 596 korda, sh täna 1)