Suklese süüasja arutamine jätkub riigikohtus (1)

Suklese süüasja arutamine jätkub riigikohtusSaarlasest äripartneri Tullio Libliku palgamõrva kavandamises süüdistatava, kuid kahes alama astme kohtus õigeks mõistetud ärimehe Andrus Suklese (fotol) süüasja arutamine saab jätku riigikohtus.

Kõrgeim kohtuaste otsustas Suklese süüasja raames võtta menetlusse nii kaitsjate kui ka prokuröri kassatsioonkaebused. Kui kaitsjad taotlevad, et lisaks Suklese õigeksmõistmisele eemaldaks kohus senistest lahenditest ka viited sellele, et Sukles ikkagi plaanis oma äripartnerit kõrvaldada, siis prokuratuur leiab, et kõik kriminaalasja eeluurimisel kogutud tõendid on pädevad ja Sukles tuleb süüdi mõista.

Agent ei vastanud nõuetele

Harju maakohus mõistis Suklese tema endise äripartneri Tullio Libliku palgamõrva kavandamise katse süüdistuses õigeks 7. jaanuaril. Kohtus leidis küll kinnitust, et Sukles (47) soovis oma endise äripartneri tapmist, kuid samas leidis kohus, et kuna politseiagendina kasutatud isik ei vastanud kriminaalmenetluse seadustikus sätestatud nõuetele, puudus isik, keda Sukles teise isiku tapmisele kihutas. Selle politseiagendi abil kogutud tõendid on ebaseaduslikud ja kohtukõlbmatud, seetõttu mõistis kohus Suklese õigeks.

Maakohtu otsusega hüvitab riik Suklesele kaitsjale makstud tasu 27 000 euro ulatuses. Ka kannatanu esindajale makstud tasu 19 000 eurot hüvitatakse.

Juunis jättis Suklese õigeksmõistmise muutmata ka Tallinna ringkonnakohus.

Suklese kaitsjad palusid novembris mõista nende kaitsealune kuriteokoosseisu puudumise tõttu õigeks. Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus nõudis Suklesele osaliselt reaalset vangistust.

Kui algselt süüdistas riigiprokuratuur Suklest äripartner Tullio Libliku tapmisele kihutamise katses, siis augusti lõpus muutis prokurör süüdistuse oluliselt raskemaks ja süüdistas teda mõrvale kihutamise katses.

Maksis ettemaksuna 1000 eurot

Prokuratuur süüdistas Andrus Suklest selles, et ta maksis 2010. aasta 26. augustil Aleksejs Siljavinsile oma endise äripartneri, OÜ Saarte Investeering ainuosaniku ja juhatuse liikme Tullio Libliku tapmise eest ettemaksuna 1000 eurot ja lubas ülejäänud 9000 eurot maksta pärast tapmist.

“Samuti andis Sukles tapmise täideviijale üle sihtmärgi fotod, esitas tutvumiseks sihtmärgi võimalikud asukohad ja informeeris sihtmärgi liikumistrajektoorist ja lähikondsetest ning nende elukohtadest, kallutades sellise tegevuse läbi kuriteo täideviijat Tullio Libliku leidmisele ja tapmise toimepanemisele. Kuriteoplaan jäi realiseerumata politseiametnike sekkumise tõttu,” on Evestus BNS-ile öelnud.

Sukles on Libliku tapmise tellimist eitanud, Libliku kinnitusel aga võlgneb Sukles tema ettevõttele miljoneid kroone, mis võiski olla ründe motiiv.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 134 korda, sh täna 1)