Soojatootja seab puuokste vastuvõtule piirangud (2)

AS Kuressaare Soojus hakkab kontrollima inimestelt vastu võetavat oksamaterjali, et välistada hakkimiseks sobimatu materjali kokkutassimine vastuvõtuplatsile.

“Viimati toodi siia õunapuu koos õuntega ja hiljem oli plats õunu täis,” ütles Kuressaare Soojuse juhatuse liige Paul Leemet. “Inimene võib küll öelda, et mida ta teha sai, kui õunad okste küljes on, aga meie peame ju kõike seda kraami hiljem koristama.”

Kuressaare Soojuse platsile on toodud ka igasugu õue pealt kokku pühitud ja koormasse pandud sodi, kändusid ja juuri. Samuti on oksahunnikusse topitud naeltega laudu, mis hakkurile liiga teevad. “Lammutusjääde on ikkagi jääde, aga me ei ole jäätmekäitlejad,” selgitas Paul Leemet. “Jäätmete hakkimiseks on vaja eraldi tehnoloogiat ja neid asju võtab Kudjapel vastu jäätmekäitlusettevõte.”

Kui seni oli Kuressaare Soojuse tõkkepuu Kalevi tänaval avatud olnud terve päeva, siis nüüd saab oksi ära anda vaid kaks tundi päeva jooksul. Oksi võetakse vastu esmaspäevast laupäevani kell 10–12. Kui inimene jõuab värava taha, peab ta okste äraandmiseks kutsuma kohale Kuressaare Soojuse töötaja telefonil 53 080 053. “Meie inimene tuleb vastu, teeb tõkkepuu lahti ja vaatab ka üle, mida tuuakse,” ütles Leemet. Vastu võetakse ikkagi vaid puuoksi ja vastu ei võeta ehitus- ja lammutusjäätmeid, prügi, juurtega põõsaid ja kände, heki lõikamisest jäävaid allameetriseid kasve, lillevarsi ning küttepuude tegemisel ülejäävat laastu- ja puukooresodi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 436 korda, sh täna 1)