Kullimäe on lehtede vastuvõtuks pikemalt avatud

Kullimäe reoveepuhastusjaam pikendab linnakodanikelt puulehtede vastuvõtu aega ning oktoobris ja novembris saab seal lehti tasuta ära anda kolmapäeviti kell 9 kuni 19.

Peale lehtede viimise Kullimäele on eravalduse omanikel neist vabanemiseks järgmised võimalused: viimine Kudjape jäätmekeskusse E–R kl 8–18 ja L kl 10–15 (11 senti kilo) ning kompostimine ja põletamine oma maal. Lisaks on võimalus lehed aiamaal mulda kaevata, rikastades seeläbi mulda toiteainetega. Linna koormisalalt (kinnistu piiri ja sõidutee vaheline ala) riisutud lehed kogub kokku Linnamajandus.

Kuressaare linna jäätmehoolduseeskirja kohaselt peab kompostitava materjali paigutama, ladestama ja käitlema tervisele ja ümbruskonnale kahjutult ning nii, et see ei põhjustaks kahjurite teket. Kompostimisnõud ja -aunad peavad paiknema naaberkinnistust vähemalt 3 m kaugusel, kui naabrid ei ole kokku leppinud teisiti.

Okste ja lehtede põletamine on lubatud jäätmevaldaja kinnistu piires ajavahemikus 1. oktoober kuni 1. mai, v.a kui on kehtestatud tuletegemise keeld. Tuld võib teha tuulevaikse ilmaga ja naabreid mittehäirival viisil ning tuletegemise koht peab paiknema vähemalt 15 m kaugusel mistahes ehitisest või põlevmaterjali lahtisest hoiukohast. Lehtede põletamisel peab järgima tuleohutuse seaduse nõudeid.

Möödunud aastal Kullimäe reoveepuhastusjaamas toimunud avatud väravatega lehevastuvõtt tuli lõpetada, kuna koht kujunes avalikuks prügimäeks, kuhu inimesed tõid lehtede sisse peidetuna ka sobimatuid jäätmeid, teatas Kuressaare linnavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 174 korda, sh täna 1)