Pihlakamops ja Kuninga salat panid hoidiste konkursi kinni (1)

Aste klubi ja põhikooli koostöös toimunud hoidiste konkursile “Ise tehtud, hästi tehtud” laekus kümmekond hoidist, nii soolaseid kui magusaid. Lisaks sisule hinnati ka hoidise välimust.

“Hoidiseid tuli kokkuvõttes parasjagu, selle eest suur tänu kooliperele, kes enamiku kokku tõid,” ütles konkursi korraldaja, Aste klubi juhataja Kristi Hints.

Esikoha vääriliseks tunnistas žürii, kuhu kuulusid Viima Ool, Leili Varik, “Lapsesuu ei valeta” tandem Remy Tall ja Gevin Jaan Adler, Merje Tammai ning Saarte Hääle esindusena Ivika Laanet ja Sander Ilvest, Pihlakamopsi, mille autor on Kristi Hints. Magusatest hoidistest sai esikoha valge klaari-põldmarja-vaarikamoos, mille oli kokku keetnud Rika Lindmaa. Kõige vahvama välimusega hoidiseks tunnistati Hommikukurk, mille kaant katvale riidelapikesele oli lausa käsitsi tikitud kurgitaim, purgis ilutses efektne üksik kurk. Kõige paremini vormistatud retseptiks tunnistati kõrvitsasalat tšilliga, selles oli eraldi välja toodud ka kokkuvõte kõrvitsa kasulikkusest. Kõik oli kirjutatud korrektse selge käekirjaga ja kaunistatud pildikestega.

Parimad said tänuks ja tunnustuseks Saarte Hääle kinkekaardid kahe kuu lehetellimusega. 14. oktoobril, kolletamispäeval korraldab Kristi Hints Aste klubis veel hoidiste degusteerimise ja retseptide jagamise päeva. Siis saavad oma purgid kohale tuua ka need meistrid, kes seekord ei osalenud.

Tulemused

Kõige vahvama välimusega hoidis – Hommikukurk (Marika Tisler)
Kõige paremini vormistatud retsept – Kõrvitsasalat tšilliga (Anneli)
Kõige maitsvam hoidis soolase toidu kõrvale
1. Pihlakamops (Kristi Hints)
2. Kuninga salat (Ülle Soom)
3. Kapsasalat koriandriga (Ülle Soom)
Kõige maitsvam magus hoidis
1. Õuna-põldmarja-vaarika pannkoogimoos (Rika Lindmaa)
2. Laisa Taimi moos (Taimi Pirn)
3. Prunus Cerasifera (Taimi Pirn)

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 992 korda, sh täna 1)