Fotomodellid pannakse nahka

Fotomodellid pannakse nahka

Foto: Zap*

Kokandus muutub iga päevaga aina populaarsemaks hobiks. Võrguavarustest leiab igasugu ajaveebe ja virtuaalseid kokaraamatuid. Kuid kuidas teada saada, kas roog ikka tuli välja selline, nagu pidi? Selleks on vaja pilti.

Kui ristsõnal avaldatakse kontrollimiseks vastus, on retseptil soovitatavalt juures pilt. Toidupildistamine on paljudele muutumas samasuguseks hobiks nagu söögitegemine ise.

Kuressaares elab üks naine, kes palub end nimetada Zap*iks. Selle nime all esineb ta ka oma internetilehekülgedel.

Algas kummikommidest

Tema hobi on söögitegemine ja selle pildistamine. Need pildid kohe kutsuvad süüa tegema. Iseenda kohta ütleb ta, et parema meelega jääbki kaamera taha ja las tema pildid räägivad ise enda eest. Lihtsalt toidu- ja pilditegemise huvist on sündinud pildid, mida tellivad juba ka kodumaised kokandusajakirjad. Ning veel kord: Zap* pildistab enda tehtud toite.

“Ma ei ole tegelikult mingi kokk, rohkem nagu hea toidu austaja,” räägib ta. Selle hobi juurde käib väikeses kohas paratamatult ka oskus ise midagi teha. Miks ta seda kõike pildistab, sellele ta ühest seletust anda ei oskagi.
“Ma ei tea, miks. Ehk mulle meeldivad ilusad asjad. Ja hea söök teeb ju alati inimesed rõõmsaks,” arvab ta ja lisab, et suurema osa tema “modellidest” söövad ära teised, mitte ta ise.

Pildistamise algus oli Zap*i sõnul üsna igav ja tavaline. “Ostsin endale esimese kaamera ja klõpsisin kõike. Kuidagi kiskus värviliste asjade poole. Esimesed “modellid” olidki kummikommid, nendega sai palju mängitud,” meenutab ta. Pildistamine ei ole tema sõnul mingi raketiteadus, tänapäeval olevat see lausa imelihtne.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 381 korda, sh täna 1)