UUS! Karl Kirst sai noorkündjate hulgas kolmanda koha (2)

27.-28. septembril Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppetalu maadel peetud Eesti künnimeistrivõistlustel võtsid saarlastest osa vennad Kirstud Valjalast.

Edukam oli sel aastal Olustvere TMK kolmanda kursuse õpilane Karl Kirst, kes sai 12 võistleja hulgas 146, 5 punktiga noorkündjate arvestuses kolmanda koha. Sama kooli neljanda kursuse õpilane Tanel Kirst oli 142 punktiga kuues. Poodiumi kõrgema koha võttis 164 punktiga Tauri Talumees ja teise koha 154 punktiga Kermo Viilup, kes samuti õpivad Olustveres.

Poegade võistlust kohapeal kaemas käinud Valjala valla viljakasvataja Kaido Kirst sõnas, et lootust oli saada ka kõrgem koht, kuid et Tanel oli teise töö peal Baltic Agros, jäi tal harjutamiseks aega vaid kaks päeva ning ka loosiga tulnud maatükk polnud kõige parem.

Palju huvilisi tõi kohale VIP-ide künnivõistlus, kus saarlaste eest oli väljas laulja Ivo Linna, keda tõsteti esile, kui võistluse käigus kõige kiiremini arenevat osalejat. “Esimene töökäik oli tal kehvavõitu aga teine töökäik oli juba väga hea,” kommenteeris laulja künnioskusi Kaido Kirst.

Küsimusele, kas Ivo Linnal on piisavalt annet, et saada heaks traktoristiks, vastas Kirst, et ega traktoristi ameti juures midagi keerulist pole. “Et lauljaks saada peab inimesel olema rohkem annet kaasa antud, traktoristi puhul on kõik õpitav,” leidis Kirst. Sama on ka kündmisega. “Kui ader on reguleeritud ja vagu ees, siis väga kehva asja pole võimalik teha,” selgitas Kirst.

Tavaatradega tuli 2013 aastal Eesti künnimeistriks Indrek Zilensk (Kesa Agro OÜ), pöördatradel pärjati võitjaks Jüri Lai (Stokker Agri AS).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 508 korda, sh täna 1)