Saarlaste panus Süüria sõjapõgenike toetuseks ületas ootusi (1)

Sel nädalal läks Saaremaalt teele viimane kogus Süüria sõjapõgenike tarvis kogutud abi, mis ületas siinse koordinaatori esialgseid ootusi mitmekordselt.

Kampaania “Aitame Süüriat!” Saaremaa koordinaator Kätlin Hommik-Mrabte kinnitas Kadi raadio uudistele, et ettevõtmine õnnestus saarel väga hästi ja saarlaste osavõtlikkus süürlaste toetamisel on üllatavalt suur.
“Mõtlesin, et asju koguneb sõiduauto jagu, lõpuks sai kaupa aga nii palju, et see tuli Tallinna saata kahe sõiduauto ja kahe kaubikuga. Mänguasju, jalanõusid ja riideid kogunes laias laastus vähemalt kuuskümmend 200-liitrist kotitäit.”

Seejuures pani süürlaste tarvis kogutu juures Kätlin Hommik-Mrabtet heas mõttes imestama, et väga paljud annetatud esemed olid täiesti uued, hinnasildidki alles küljes. “See oli kahes mõttes väga positiivne,” hindas Hommik-Mrabte. “Esiteks saavad süürlased väga korralikke asju. Teiseks näitas see, et eestlaste elatustase on väga palju tõusnud ja neil ei ole kahju uusi asju lihtsalt ära anda. Veel paarkümmend aastat tagasi oleks selline aktsioon olnud mõeldamatu, olime ju toona ise need, kes said välismaalt humanitaarabi.”

Kuna Süüria sõjapõgenikud tulevad kodust ära, sisuliselt kaks kätt taskus, elavad telklaagrites ning lähenemas on külm talv, koguti aktsiooni käigus eelkõige sooje riideid. Lisaks sõjas suurimatele kannatajatele – invaliidistunud lastele ja orbudele – mänguasju ja pildiraamatuid.

Kätlin Hommik-Mrabte sõnul panid Saaremaal abistamiskampaaniale õla alla paljud eraisikud, eriline tänu kuulub aga MTÜ-le Meelespea. “Nemad toetasid ettevõtmist väga tugevalt, peaaegu pool Saaremaalt teele läinud abist tuli neilt.”

Tallinnast läkitatakse Eestis kogutud abi Türki oktoobri algul ja kel veel tahet ettevõtmist toetada, saab seda teha, annetades raha kolmanda konteineri teelesaatmiseks MTÜ Kultuurikeskus Iqra arvele 10220214944227 (SEB), lisades selgitusse: “Süüria”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 291 korda, sh täna 1)