Incapis jääb tööta 15 inimest (18)

Kuressaares asuvas Incapi tehases tehti eile hommikul töötajatele teatavaks kurb uudis – tuleva nädala lõpust on töötajate read siinses tootmisüksuses hõredamad.

Ühe koondamisest teada saanud töötaja sõnul tuli koondamisteade personalile suhteliselt ootamatult. Tema sõnul saadeti eelmise nädala keskpaigas laiali ebamäärane kiri, kus sisulist infot oli suhteliselt vähe. Ridade vahelt lugedes võis üht-teist siiski ette aimata.

Sel neljapäeval riputati üles reedehommikuse koosoleku kuulutus ja siis võis juba lähemalt arvata, et midagi head sealt loota ei ole. “Meeleolud ei olnud juba siis maja peal enam kiita,” tunnistas koondamisteate saanud töötaja.

Tema sõnul selgitati koondatutele, et otsuse taga on üks põhiline põhjus – pole toorainet, millest detaile teha. Samas on töötajatele teadaolevalt ka paljud kliendid pika ootamise tõttu tellimustest lihtsalt loobunud.

Incapi korporatsiooni kommunikatsioonijuht Hannele Pöllä kinnitas Saarte Häälele, et nad tõepoolest informeerisid eile oma Kuressaare tehase töötajaskonda personali hulgas tehtavatest kärbetest. Pöllä andmeil jääb tuleva nädala reedest tööta 15 saalitöötajat.

Pöllä sõnul on koondamiste põhjuseks see, et Kuressaare tehases valmistatavate toodete nõudlus on kõvasti vähenenud. “Teeme pidevalt jõupingutusi, et leida Kuressaare tehase jaoks uusi kliente ja samas tugevdada sidemeid praeguste klientidega,” kinnitas Pöllä. Seega avaldas ta lootust, et praegused sammud on ajutised ning juba varsti läheb olukord paremaks.

Hannele Pöllä sõnul on neil koondamisteate saanute jaoks ka pakkumine, mis aitaks koondatute olukorda kergendada. “Oleme kokku leppinud firmaga, kes osutab personaliteenuseid, et nad pakuvad kõigile 15 töötajale, keda koondamine puudutab, uut töökohta Tallinnas,” avaldas Pöllä.

Saarte Häälega kõnelenud peagi endine Incapi töötaja arvas aga, et sellest võimalusest saavad tõenäoliselt kinni haarata väga vähesed. “Need on küll üksikud, kes saaksid pere kõrvalt sinna tööle minna. Ma arvan, et suurele osale ei anna see võimalus tegelikult mitte midagi,” tähendas ta.

Incapi keerulisest olukorrast kirjutas Saarte Hääl viimati tänavu märtsis. Siis tõdes Hannele Pöllä, et firma rahaline olukord on nõrk ja vaja oleks tunduvalt suuremat rahastamist.

Lisaks juba selleks ajaks tehtud koondamistele otsustati kevade algul vähendada ka kogu personali – nii kontoritöötajate kui ka detailide komplekteerijate – töötunde. Tööaja vähendamine tähendas siis Incapi Kuressaare tehase töötajaile seda, et tehas oli reedeti ajutiselt suletud. Samuti plaaniti siis keerulist olukorda parandada kollektiivpuhkusega.

Incap toodab elektroonikaseadmeid ja -komponente.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 939 korda, sh täna 1)