Valjalas lõõritas üle kuuekümne poisi

Reede õhtul ja laupäeva hommikul toimus Valjala põhikoolis sealse põhikooli poistekoori ja Saaremaa ühisgümnaasiumi poistekoori Kratid ühine laululaager, mis tõi kokku ligi 60 laulupoissi.

“Kuna tuleva aasta juulis on tulemas laulupidu “Ajapuudutus. Puudutuse aeg”, kuhu ka meie oleme ennast kirja pannud ja tahaksime pääseda, siis õppisime just laulupeo laule,” rääkis Valjala põhikooli poistekoori juhendaja ja muusikaõpetaja Helen Aasma. Ta lisas, et kahe kooliga on hea koos laululaagrit teha, sest siis õpetab üks õpetaja ühte häält, teine teist häält.

Laululaagrit korraldatakse seepärast, et ega tavalises proovis kõiki laule nii kiiresti selgeks saa. Laulupeo repertuaar ei ole lihtne.

Küsimusele, kui raske on lapsi laulma saada, vastas Aasma, et tegelikult poistele ju meeldib laulda. “Vahepeal tuleb murdeiga, siis on keerulisem. See on aeg, kus nad nagu ei tahaks laulda. Ent kui puberteet möödas, siis tuleb lauluisu tagasi,” naeris Aasma. “Mulle meeldib neid laulma panna, nad teevad küll tükke, kuid samas – kui laulavad, siis mõnuga,” muheles õpetaja, kes paneb Valjalas lapsi laulma juba kaheksandat aastat.

Nii näiteks koputasid ka reede õhtul kooli uksele kunagi kooris laulnud poisid, kes juba poistekoori east välja kasvanud, sooviga taas laulma tulla, kuid vanusepiirangu tõttu neid kahjuks laagrisse võtta ei saanud.

Krattide juhendaja, mitme nii mudilas-, laste-, sega-, poiste- kui ka meeskoori juhendaja ja õpetaja Mari Ausmees ütles, et õpiti kõiki laulupeo laulude partiisid. Kokku viis laulu. “Väga meeldisid poistele Rein Rannapi “Lennuk” ja Priit Pajusaare “Laulutuli”,” tähendas Ausmees, kelle sõnul oli laager väga vajalik. “Kuna mul oli peaaegu kogu koor kohal, siis oli edasiminek märgatav,” märkis ta.

Laululaagris osalenud Valjala poisid, vennad Kristo ja Riho Lember hindasid laagri kordaläinuks. “Meile väga meeldis, nii lahe oli,” kiitsid poisid. Et laager üksluiseks ei muutuks, vaadati õhtul koos filme ja SÜG-i laulupoisi Markeni vanaema Ly Haandi korraldas poistele spordimänge.

 

“Ajapuudutus. Puudutuse aeg”

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu toimuvad Tallinnas 4.–6. juulil 2014. Laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva. Tantsupeo pealavastaja on Maido Saar, muusikajuht Toomas Lunge ning ideekavandi ja loo autor Sten Weidebaum.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 255 korda, sh täna 1)