Laadla seltsimajas peeti Torgu kuningriigi päeva

Laupäeval peeti Laadla seltsimajas Torgu kuningriigi päeva. Kuninga vardja Kaupo Vipi sõnul kuulutati kuningriik välja küll alles detsembris, aga september oli see aeg, kui trükisõnas ideest esimest korda räägiti. Kuningas ise seekordsel üritusel ei osalenud, kuna pidi lapselapsi hoidma.

See-eest tutvustas Laine Tarvis kohal olnud kolmekümnele inimesele Saarte koostöökogu tegemisi. Seda, et Sõrve poolsaar pärast Salme silla rekonstrueerimist uuesti saareks muutuks, Tarvis oma sõnul ei usu. “Euroopa Liit on väikesaare mõiste väga täpselt paika pannud,” kinnitas Tarvis. Küll aga pakkus ta kogukonnale välja idee rajada energiaühistu.

Teine esineja Agu Vissel Võrumaalt keskendus inimeste ja rahva definitsioonide erinevusele. Tema sõnul on kõik ülevalt poolt tulevad algatused ja ideed suunatud mingisugusele umb-isikulisele rahvale. Oma kogemusest julges ta öelda, et umbes kolmkümmend inimest on just see seltskond, kes suudab efektiivselt läbi viia mõttetalgud. “Kümme inimest on liialt vähe ja üle kolmekümne ei suudeta enam ohjes hoida,” leidis ta. Parimaid tulemusi saavutatakse kolmepäevaste eraldatud kohas toimuvate ajurünnakutega.

Vissel tõi näiteks, et leiba ei saa ka küpsetada 20 minutit ja siis järgmisel päeval jätkata. Torgu eeliseks pidas ta ühtset kogukonda ühiste probleemidega. Setumaal on tema sõnul koos mitme omavalitsuse rahvas, kes ajavad ühtses pajas oma asja.

Kokkusaamise juht Kaupo Vipp oli kindel, et kuningriigi idee läheb taas hinda siis, kui toimub haldusreform.

Suve viimase päeva koosviibimise lõpetasid Aleksander Baumanni videokaadrid kuningas Kirilli talvisest visiidist. Ühtlasi oli kaetud kohvilaud kokkutulnute poolt kaasavõetud suupistetega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 140 korda, sh täna 1)