Saaremaa mullune tulevikutalent utsitab teisigi tiitlit püüdma

Saaremaa mullune tulevikutalent utsitab teisigi tiitlit püüdma

STIPIST OLI ABI: Tänavu sügisel 12. klassi läinud Gerda Nelis kinnitab, et 600 euro auhinnarahaga on ta saanud ka Tartu ülikooli teaduskoolis käia. Foto: Sander Ilvest

Mullu tulevikutalendi stipendiumi pälvinud Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Gerda Nelis kinnitab, et 600 eurot auhinnaraha on ta kasutanud enese harimiseks.

Sel aastal gümnaasiumi lõpuklassis õppiv Gerda Nelis sai mullu “Tulevikutalendi” stipendiumikonkursi peavõidu teadusekategoorias. Aastaid oma ääretult sisukate uurimistöödega hiilanud tüdruk kinnitas Saarte Häälele, et kindlasti pingutab ta koolis ka pärast kopsaka stipendiumi saamist täpselt samamoodi nagu varem.

“Oma veendumustele olen samuti truuks jäänud, kuid see, et ma just meditsiini õppima lähen, on võib-olla muutumas,” tunnistas varem kindalt arstiks saada soovinud Gerda. Täiesti välistanud ta seda siiski ei ole ja möönis, et eks siis paistab, kui tuleb hakata ülikooli astuma.

Auhinnaraha kasutas Gerda Nelis oma kinnitusel suures osas enda harimiseks. “Sellest oli abi Tartu ülikooli teaduskooli kursustel osalemisel, millest üks nõudis kord kuus ka Tartusse sõitmist,” selgitas mullune tulevikutalent. “Kindlasti on mu teadmised seeläbi süvenenud.”

Gerda Nelis soovitab kindlasti ka kõigil teistel “Tulevikutalendi” konkursil osaleda. Tema arvates ei tasu kellelgi karta, et nende saavutused pole piisavad. Juba julge pealehakkamine on ju pool võitu. “Ma poleks iial arvanud, et võin saada selle kõige kirkama tiitli, kuid proovima pidin ikkagi, ja vaat mis välja kukkus,” rääkis ta.

Gerda jaoks oli konkursi peavõit eelkõige suur tunnustus. “On hea tunne teada saada, et mu tegemised on tõesti tähtsad ja olulised ka suurema hulga inimeste arvates,” märkis ta.

Omamoodi kogemus oli see tüdruku jaoks samuti. Ja seejuures kindlasti pigem positiivne. Kuigi tiitliga kaasnenud meedia tähelepanu oli Gerda Nelise arvates isegi ebavajalik. “Aga kindlasti pange ennast proovile ja kui usute, et saate sellega hakkama, siis piirid puuduvad!” kinnitas ta.

Lisaks Gerda Nelise tiitlile tuli mullu Saaremaa ühisgümnaasiumisse “Tulevikutalendi” konkursilt veel üks tubli tunnustus. Nelise klassivend Robi-Jürgen Algo sai teadusekategoorias nn teise koha 450-eurose stipi.

Aasta enne seda pälvis tol ajal 9. klassis õppinud Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Hanna Tuus samuti teise koha stipendiumi teadusekategoorias.

 

Stipendiumifond on 12 000 eurot

Maxima korraldatud üle-eestiline konkurss “Tulevikutalent” toimub kolmandat korda. Selle eesmärk on leida 5.–12. klasside koolinoorte seast viies kategoorias – ühiskondlik tegevus, teadus, humanitaarteadus, kunst-muusika-kultuur, sport ja tervis – parimad.

Stipendiumifondi suurus on 12 000 eurot. Viie kategooria parimad võidavad stipendiumi summas 600 eurot (ühekordse väljamaksena 2013. aasta novembris). Lisaks antakse igas kategoorias välja neli teise koha stipendiumi väärtusega 450 eurot. Teise koha stipendium laekub võitjatele igakuise maksena. Stipendiumi taotlusi saab esitada 10. oktoobrini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 989 korda, sh täna 1)