Linnastaadioni ehitus on täie hoo sisse saanud

Linnastaadioni ehitus on täie hoo sisse saanud

JUHATAB VÄGESID: Ehituse peatöövõtja, rahvusvaheline kontsern Lemminkäinen pani projektijuhiks Priit Kuldsaare, kel saarlasena on Kuressaare staadion lapsest saadik tuttav. Foto: Sander Ilvest

Need kuressaarlased, kes pole viimasel ajal lossipargi taga asuva linnastaadioni juurde sattunud, võiksid nädalavahetusel selle teekonna ette võtta, sest muudatused on seal silmnähtavad.

Objekti projektijuht Priit Kuldsaar firmast Lemminkäinen Eesti AS kinnitas, et tööga ollakse graafikus. Asfaldipanekuga alustatakse 7. oktoobril. Kui ilmastik lubab, lõpetatakse sellega 20. oktoobriks. Sügisel on plaanis maha panna ka puuistikud ning teha nii palju kui võimalik haljastustöid.

“Mingi osa jääb ikkagi kevadeks,” arvas Kuldsaar. Staadionitribüüni kõrvale hakatakse oktoobri algul ehitama suurt inventari hoidmise hoonet. Alltöövõtja peab selle üle andma järgmise aasta 1. maiks.

Tribüünid jäävad esialgu vanad. Need vaid puhastatakse ja keevitatakse juurde täiendavad piirded. Tegemist on ajutise lahendusega. Pärast uue staadionihoone valmimist tõstetakse need ümber väljaku teise külge.

Lammutatud staadionihoone asemele kerkiva uue hoone vundamenti parajasti valatakse. Põhjuseks see, et muidu tuleks staadioni rajakate tulevikus uuesti üles võtta. Staadionile tuleb kastmissüsteem koos pumplaga.
Projektijuhi sõnul on maa-alused tööd sisuliselt lõpetatud. Pooleli on vaid reoveepumpla.

Nüüd paigaldatakse väljakule kasvusubstraat, mille peale 20. oktoobri paiku rullitakse murumätas, mis tuuakse mandrilt. Kahe nädala pärast on staadioniala piiratud aiaga. Paigaldatakse ka seitsme meetri laiused väravad, et suured autod ja muu tehnika ligi pääseks.

Kuldsaare sõnul pole erilisi üllatusi ette tulnud. Mõni aeg tagasi leiti kaevetööde käigus lõhkekeha. Staadionilt merre suunduv sajuvete torustik osutus aga kividest laotud truubiks, mis kogu vett ilmselt ära juhtida ei suuda.

Kevadel pannakse maha tartaankate ehk kummiasfalt, joonitakse rajad ja paigaldatakse kohtkindel inventar nagu kaugushüppepakud ja kuulitõukeringi kaitsevõrgud.

Kogu kompleks tahetakse tellijale üle anda hiljemalt jaanipäevaks. “Suurimaks takistuseks tööde tegemisel võib kujuneda ilm,” nentis Priit Kuldsaar.

Kuigi sportlased ootavad uuendatud staadioni valmimist pikisilmi, siis vähemalt meie kuulsad vutimehed staadioniremondi tõttu kannatama ei pea. Kuressaare Spordibaaside juhataja Kalev Küti sõnul pole kohalikud jalgpallurid linnastaadionil viimasel ajal harjutanudki. Neil on oma harjutusväljak Vuti tänaval.

“Kunstmuruväljaku otsas on loodusliku kattega väljak. Lisaks on olemas põhikooli staadion,” märkis Kütt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 601 korda, sh täna 1)