Vanad ma´ad ja noored muhulased

Irmuskena oo nähe ja kuulda, et noored inimesed sii soare pial koa vanadest asidest ja ma`adest uuvitat oo. Vat sõuke sie õige jätkusuutlikus just oogid. Mineva laupa köis Muhu kooli kahessas lass oma õpetajaga seltsis pasturaatis aknuid tohterdamas. Neh ja kui juba, siis juba. Seltsis pandi pasturaadile kultuurimälestise märk koa külge. Nüid oo ikka kohe uhke voadata.

Neh ja neesammad noored nüid ootavad kangeste kõikide inimeste kääst mälestusi sestsamast kirikumõisa või siis pasturaadi ma´ast.
Kis aga midagid tiab ja mäletab (ja neid inimesi ju ometiks oo ja palju kohe), siis andke omast tiada Uieniidi Anule, kis oo nende laste lassijuhataja. Ja kis ise soab ja oskab, pange aga omad mälestused puhas papri piale kirja ja sokutage siis miskitmoodi vallamajase või koolimajase.

Voata neh, noored oo nii vaimustat sest vanast ma’ast, et tahtvad selle ajaluo kõik üles tähenda. Ja ma´p oska selle piale muud kosta, kut edu, kulla munuksed!

Neh nee lapsed, kis paergu Muhu koolis õppevad, põle sial pasturaatis änam söömaskid köin. Ja juu nad vahest puhas mõtlevad, et tia mis ma’a sie meite kooli külges sedaviisi kindi oo? Nüid neh, oo ühe lassi lastele juba natusse selgemaks soan. Ja kui naad omad uurimisetüöd puhas oo valmis tein, siis soavad teesed koa koolis tiada.

Teene jutt oo sestsamast kirikumõisast viel. Selle katus, see ep taha abi mitte kohe, vaid just otsekohe. Pisike tiadaandmine kõikidele, et pange vaim valmis. Varsi soab akata omale sõnna katussele kiva kokku ostma. Pakkuda oo umbest 7200 kivi ja nee jäevad muidugid katussele oiu piale, aga igaüks võib oma nime sõnna sisse kirjuta, siis põle iljem taris puid ja maid jägada, et kelle omad nee oo ja kis ühekorra pärivad. Ühe kivi innaks koos katussele panemisega oo esteks arvestat kolm eurut. Ja kis soab kõige rohkem kiva, see soab võidumeheks. Maa panni oma vahmiili jäuks esteks kohe kuus tükki kindi, siis oo igalühel vähemasti üks kivigid katussel.

Ja et jutt nõuke vanade ma’ade ja noorde inimeste vahet sõelumine oo täna oln, siis üks tiadaandmine lõpetuseks viel noordekeskusest. 26. septembril kellu poole seitsmest oo sõnna külla tulemas Tiit Paulus oma kahe kasvandikuga. Seltsis tahetse Muhu noordele koa õpeta peenemad sorti kitarremängi.

Vat sõuksed lood. Olge siis munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 263 korda, sh täna 1)