KVK – väike, aga viljakas

KVK väike aga viljakas

LENNUKALT ELLU: Vanalinna kooli 15. lend pärast kevadist lõpukella aktust. I reas vasakult: Eliise Tiidussalu, Marii Magus, Marili Pehme, Maarja Veide, Hanna Aksalu, Svea Tarkin, Kertu Pirn, Ott Pukk. II reas vasakult: Laura Jürisson, Karl Arge, Marten Lopp, Hendrik Aksalu, Lauri Koitla, Karel Kruuser. III reas vasakult: Enri Nurmik, Maarek Suursaar, Kaarel Ernits, Harri Õun, Jakob Saare, Jarko Seema, Tanel Noot, Ragnar Kalde, Sander Niit. Foto: Marko Kaju

Austatud lugeja!

Kuressaare vanalinna kool (KVK) saab täna 20-aastaseks. Esmalt võiks ju küsida, kas kakskümmend aastat on palju või vähe. Inimese elus on see peaaegu kolmandik teadlikust elust, kooli jaoks aga ilmselt vaid väike ajavahemik.

See-eest võime aga uhked olla oma maja üle, kust on läbi aegade välja kasvanud kõik omaaegsed Saaremaa tuntumad inimesed, ja peab ütlema, et ka viimased kakskümmend aastat on andnud hea saagi.

Ilmselt saavad vaid üksikud koolid olla uhked selle üle, et nende lõpetaja on esindanud Eestit olümpiamängudel kergejõustikus ja jalgpallur mänginud Inglismaa liigas. See, et mõni meie lõpetaja tuleb igal aastal Eesti meistriks võrkpallis, on juba üpris tavaline.

Siiski ei tahaks arvata, et vanalinna koolis pumbatakse vaid lihaseid. On ju meie kooli lõpetanute seas nii aasta gümnasiste kui neid, kes toovad oma õpitulemustega gümnaasiumidele medaleid. Kahjuks ei oska öelda, kui paljud meie kooli lõpetanutest teevad praegu magistri- või doktoritööd või on kraadi juba kätte saanud, aga neid on.

Oleme õnnelikud selle üle, et nii paljud meie kooli lõpetanud on suutnud end üles töötada ja oma igapäevast tööd tehes viivad edasi elu nii Saaremaal kui ka mujal. Seepärast on suure tänu ära teeninud kõik meie õpetajad ja töötajad, eriti need, kes töötavad kooli moodustamisest alates: Aimi Kirsch, Tiia Kütt, Eldin Lember, Tiiu Murd, Anne Noot, Ülle Pihelpuu, Girta Tang, õppealajuhataja Anne Pruul, majandusjuhataja Saima Kiil ja koolitädi Õie Rüüs.

Võib veel lisada, et meie õpetajate kaader on 100% nõutava haridusega. On ju eelkõige õpetajad need, tänu kellele on meie 695 lõpetanut leidnud oma tee ja oma eesmärgid.

Kindlasti on põhikoolil ka mitmeid eeliseid gümnaasiumi ees. Kõige tähtsamaks peame seda, et põhikooli õpilane on juba paar aastat enne lõpetamist aktiivne koolielu edendaja ja organisaator. Pärast gümnaasiumisse astumist tuleb talle vaid anda võimalus end realiseerida.

Tänan kõiki neid asutusi ja organisatsioone, kellega oleme aastate jooksul kokku puutunud ning kes on meisse alati mõistvalt suhtunud ja meid abistanud. Peamine tänu kooli omanikule, Kuressaare linnavalitsusele ja sealsetele töötajatele, kellega oleme koostööd teinud.

Sulev Soodla 
Kuressaare vanalinna kooli direktor 1. juunist 1992

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 914 korda, sh täna 1)