Äike tekitas elektrikatkestusi

Äike tekitas elektrikatkestusi

Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnas oli ööl vastu neljapäeva kaablirikete tõttu elektrita ligikaudu viissada klienti. Maal põhjustasid võrgurikkeid ilmastikuolud, peamiselt äike ning vooluta oli ligi nelisada klienti.

Rikked tekkisid kell 22.45 arvatavasti maavõrgus toimunud õhuliinide riketest, mis tekitasid võrgus liigpingeid, need omakorda rikkusid kaablite isolatsiooni.

Kuressaares oli kaablirikete tõttu vooluta ligikaudu 500 klienti. Elekter tuli tagasi varahommikul kl 5.19.

Kaarma vallas Lahekülas langetas tugev tuul liinile puu, mis lõhkus õhuliini juhtme. Kiratsi piirkonnas lõi välk õhuliini ja lõhkus ära isolaatori, Salme alevikus katkes välgulöögist õhuliini juhe, välk vigastas ka Käeslat toitvat õhuliini. Lisaks tekkis voolukatkestus Aste alevikus. Kokku oli maal elektrita ligi 400 klienti.

Eile hommikul kella 8 seisuga olid vooluta veel Käesla, Kiratsi, Aste, Salme ja Laheküla majapidamised. Tänu nelja brigaadi tööle sai Kiratsi kant voolu tagasi kell 10.30, Laheküla kell 11, Aste kell 11.18, Salme kell 12.50. Salme alajaamade toide lülitati ümber teisele liinile, kuid lõhutud liini remontimiseks tuleb ohutuse tagamiseks teha veel üks elektrikatkestus. Kell 13.23 oli elektriühenduseta veel Käesla küla 25 majapidamist, kellele töömehed lootsid elektri tagasi anda veel enne õhtut.

Aste uues värvilõhnalises koolis valitses eile keskpäeval vaikus. Kuna õpilased lasti hommikul voolukatkestuse tõttu koju, liikusid koolimajas ringi vaid õpetajad ja töötajad. Kooli direktor Ulvi Valge ütles, et kuna vett ei olnud, poleks lapsed saanud tualetis käia ja üldse poleks koolielu toiminud.

Aste kooli infojuht Peeter Ramst (fotol) ütles, et kuna temal oli pooleli e-posti seadistamine, tekitas voolukatkestus mõningasi probleeme. “Voolukatkestus on jama värk ja võib põhjustada igasuguseid probleeme,” nentis ta, lisades, et elektrivarustus on tänapäeval väga tähtis. “Aeg on läinud selliseks, et me kõik sõltume millestki,” tähendas ta.

Aste aleviku vahel liikunud prouad ütlesid, et neid kohutas küll, kui õhtul kraanist enam vett ei tulnud, kuid nüüd on õnneks kõik möödas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 789 korda, sh täna 1)