Eksamitulemuste põhjal püsib Saaremaa koolide arvestuses esikohal Saaremaa ühisgümnaasium, edestades Leisi keskkooli ja kolmandale kohale jäävat Kuressaare gümnaasiumi.
Neljandal kohal on gümnaasiumi lõpueksamite edukuse järgi koostatud edetabelis Orissaare gümnaasium ja Saaremaa koolidest viimasel kohal Kuressaare täiskasvanute gümnaasium (KTG).
Kõigi Eesti koolide arvestuses on Saaremaa ühisgümnaasium tänavu 32. kohal, Leisi keskkool 44., Kuressaare gümnaasium ja Orissaare gümnaasium vastavalt 59. ja 60. kohal. KTG on pingereas 215.
Detailsem ülevaade Saaremaa koolide eksamitulemustest ilmub homses Saarte Hääles.
(Vaadatud 909 korda, sh täna 1)
Küll aga on see kurb, kui palju SÜG onkukkunud viimase 5 aastaga. Lisaks kehv koht matemaatikas.
Leisi kool ikka väga tubli! Saab ka maal kvaliteetset haridust anda.
Kusjuures Leisi oli eesti keeles 12. ja inglises 13.-s, nii et väga OK!
Tegelikult on nendes tabelites üks viga – ei ole arvestatud kvaliteeti. St et kui Leisis on eksamitegijaid kokku näiteks 5 ja mõnes suuremas koolis 45 ning mõlema kooli keskmised on nt 77 punkti, siis kvaliteetsem on ju suur kool, sest seal on valimi maht suurem.
loomulikult saab mõne eksami tegijaga parema tulemuse,kui suurema arvu tegijatega,nii et pole Leisil siin nii kita midagi.KG-s teeb ju eksameid kordades rohkem õpilasi.
Tegelikult kipub olema just vastupidi. Need 5, kes ühe aine valivad, võtavad selle just seepärast, et nad on nii nõrgad, et ei julge teisi aineid teha. Nii võib ühe aine tulemus, mida tegi vaid 5 õpilast, näidata konkreetse lennu kõige nõrgemate taset. Kui see nõrgemate tase jääb üle 50%, siis on väga kõva tulemus.
SÜG peaks muretsema, matemaatika riigieksamite keskmine tulemus viimasel kahel aastal nadivõitu.
KG-s ei ole kõigis ainetes tegijate arv küll väga suur. Matemaatikat tegi kogu lennu peale vaid 16 õpilast, SÜGis oli see arv 40 kanti
2012 tegi matemaatika riigieksmi KG-s 32 õpilast, keskmine punktide arv 71,4
SÜGis 48 õpilast, keskmine 65,1
Ei usu, et tulemust kuigivõrd eksaminantide arv mõjutab.
elus ei koosta keegi edetabelit. Või siiski?
Mitmes oled Sina eestlaste pingereas?
Mis võiksid olla sellise tabeli koostamise kriteeriumideks? Töötasu suurus, perekonnaseis, pangaarve, oma maja ja auto olemasolu, edukate laste arv peres… Selle järgi oleksin kusagil ühe miljoni piiril.
Või hingeline tasakaal, kodusoojus, rõõm oma kätega loodust, terve vaim ja keha? Sel juhul esimese saja hulgas kindlasti.
Nii arvab inimene, kes on pisut statistikakauge
See on küll eksamite valikust väga vale arusaam. Valitakse ju eksameid selle põhjal, mida tulevikus kõrgkooli saamisel tarvis on. Ükski õpilane ei hakka võtma eksamiks ainet, milles ta kõige nõrgem on. Suurtes koolides, kus mõnede ainete tegijaid vähe (näiteks füüsika, keemia), on selle valinud üldjuhul need, kes aines tugevad. Ja kui põhiaines nagu matemaatika, võtab KG-suuruses koolis selle eksami vaid 16 inimest lennust, näitab see, et mass ei pea end nii tugevaks, et teha, või on tehtud õpetajate poolt “selgitustööd” selle aine mittevalimiseks.